ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଇନ୍ଦିରା କିମ୍ବା ନେହେରୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ? ଜାଣନ୍ତୁ ସର୍ଭେରେ ଲୋକମାନେ କ’ଣ ଦେଇଛନ୍ତି ଉତ୍ତର

ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ମଧ୍ୟରେ ଆସିଥିବା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସର୍ଭେରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ୭୪% ଲୋକ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଭଲ କିମ୍ବା ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି ମାନନ୍ତି | ଜାନୁଆରୀ ୩-୧୩ ମଧ୍ୟରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏକ ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ, ଦେଶରେ ଯଦି ଆଜି ନିର୍ବାଚନ ହୁଏ ତେବେ ୪୩ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ଏବଂ ୩୨୧ ଟି ସିଟ ଏନଡିଏ ମିଳିପାରେ | ସେହିପରି ୟୁପିଏକୁ ୨୭ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ଏବଂ ୯୩ ଟି ସିଟରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ |

Google

ସର୍ଭେରେ ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ କି ୪୪ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଭଲ କହିଛନ୍ତି | ୧୭ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ହାରାହାରି ଭଲ କହୁଥିବାବେଳେ ୮ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଏହାକୁ ଖରାପ କହିଛନ୍ତି | ମୋଦୀ ସରକାରରେ ଜଣେ ଭଲ ମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ? ଏହାର ଜବାବରେ ୩୯ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଭୋଟ ଦେଇଛନ୍ତି ତ ଆଉ ୧୪ ପ୍ରତିଶତ ରାଜନାଥ ସିଂଙ୍କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିରେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ସବୁଠାରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ଗଡକରୀ ଅଟନ୍ତି |

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ?

ସର୍ଭେରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ ସେମାନେ କାହାକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋଲି ମାନୁଛନ୍ତି ? ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ୩୮ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋଲି ମାନନ୍ତି | ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଅଟଳ ବିହାର ବାଜପେୟୀଙ୍କୁ ବାଛିଲେ | ସେହିପରି ୧୧ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ୮ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁଙ୍କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ୭ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ବାଛିଲେ |

Google

ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ?

ସର୍ଭେରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଭଲ ସିଏମଙ୍କୁ ବାଛିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ୨୪ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ୟୁପି ସିଏମ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ୧୫ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ସହିତ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଲେ ଏବଂ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ୧୧ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସିଏମ କହିଲେ | ସେହିପରି ୦୯ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଭୋଟ ଦେଇଛନ୍ତି | ମିଡିଆ ଗ୍ରୁପ ଦ୍ୱାରା କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ସର୍ଭେରେ ମୋଟ ୧୨,୨୩୨ ଲୋକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ୧୯ ଟି ରାଜ୍ୟର ୯୭ ଟି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଏବଂ ୧୯୪ ଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *