ଫାଇଜର ଟିକା ନେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ୧୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପୁଣି କରୋନା ପଜିଟିଭ,ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର

ଫାଇଜର ଟୀକା ନେବାପରେ ୧୨,୪୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଇସ୍ରାଏଲରେ ଟେଷ୍ଟ ସମୟରେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୬୯ ଜଣ ଲୋକ ଏପରି ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଟୀକାକରଣର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ | ପିଫାଇଜର ଟିକା ଦିଆଯିବା ପରେ ଇସ୍ରାଏଲର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ୧୮୯,୦୦୦ ଲୋକଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ କରିଥିଲା, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬.୬ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ COVID-19 ପଜିଟିଭ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |

Google

ଫାଇଜର କମ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ :-

କରୋନା ଟିକା ଦେବାପରେ ମଧ୍ୟ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ପଜିଟିଭ ବୋଲି ଜଣାପଡିବା ପରେ ଇସ୍ରାଏଲର ମହାମାରୀ ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ ନଚମନ ଅଶ କହିଛନ୍ତି, ‘ ଫାଇଜର ଟିକାକୁ ଆମେ ଯେତିକି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭାବିଥିଲୁ, ତା’ଠାରୁ କମ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲି ଜଣାପଡିଲା |’ ଇସ୍ରାଏଲ ଡିସେମ୍ବର ୧୯ତାରିଖ ୨୦୨୦ରୁ ଟୀକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲା ​​| ସର୍ବପ୍ରଥମେ ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯାଇଥିଲା | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମୁଦାୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଏକ ଚତୁର୍ଥାଂଶରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଇଜର ଟୀକା ଦିଆଯାଇଥିଲା | ପ୍ରାୟ ଏକ ଚତୁର୍ଥାଂଶ ଇସ୍ରାଏଲ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଟିକା ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ୩.୫ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ନିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ ପାଇସାରିଥିଲେ |

କମ୍ପାନୀକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଡାଟା :-

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୟୁଲି ଏଡେଲଷ୍ଟାଇନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଟୀକାକରଣ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ୯ ମିଲିୟନ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨.୨ ମିଲିୟନକୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯାଇଛି | ତଥାପି, ସଂକ୍ରମଣ ହାରରେ ଦେଶ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି | ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ଇସ୍ରାଏଲରେ ସାଢେ ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ଆସିଛି ଏବଂ ୪,୦୦୫ ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଲକଡାଉନ ଏବଂ ଟୀକାକରଣ ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମଣର ବୃଦ୍ଧି, କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିୟମକୁ ଅଣଦେଖା ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି | ଫାଇଜର-ବାୟୋଏନଟେକ ଟିକା (Pfizer)ର ଶୀଘ୍ର ବିତରଣ ବଦଳରେ ଇସ୍ରାଏଲ ବହୁ ଟୀକାକରଣର ପ୍ରଭାବ ଉପରେ ଟିକା ଉତ୍ପାଦନକାରୀଙ୍କ ସହିତ ନିଜ ଡାଟା ସେୟାର କରିଛି |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *