ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସରେ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଘର ଛାଡି ପଳାଇଲା,ଆଉ ଛାଡ଼ିଗଲା ଏକ ଭାବୁକ ଚିଠି,ଜାଣନ୍ତୁ ଛାତ୍ର ଜଣକ କଣ ଲେଖିଥିଲା ଚିଠିରେ ?

ଗୁଜୁରାଟର ସୁରଟରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ୧୪ ବର୍ଷର ବାଳକ ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସରେ ଏତେ ବିରକ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଯେ ସେ ଘର ଛାଡି ମୁମ୍ବାଇ ଚାଲିଗଲା | ସେ ନିଜ ଘର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଚିଠି ଛାଡିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସରେ ସେ କିଛି ବୁଝିପାରୁନାହିଁ ଏବଂ ତାକୁ ବିରକ୍ତ ଲାଗୁଛି | ପୋଲିସ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା |

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଛାତ୍ର ସୁରଟର ରାଣ୍ଡର ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରୁ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏଠାରୁ ୨୭୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ମୁମ୍ବାଇର ଭାୟନ୍ଦର ଅଂଚଳରେ ଥିବା ନିଜ ମାମୁଁଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ରାଣ୍ଡର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେପି ଜଡେଜା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ଶିଶୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବାପାମା ୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଭାୟନ୍ଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିଲେ ଏବଂ ସେ ସେଠାରେ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ କଥା ବହୁତ ମନେ ପଡିଲା | ସୁରଟରେ ତାହା ସ୍ୱାଭାବିକ ଅନୁଭବ କରିପାରୁ ନଥିଲେ |

Google

‘ମା-ବାପା, ମୁଁ ତୁମକୁ ବହୁତ ଦୁଃଖ ଦେଇଛି’ :-

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ପିଲାଟି ସେହି ସମୟରେ ସୁରଟ ସ୍ଥିତ ନିଜ ଘର ଛାଡି ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ କି ତାର ବାପାମାଆ କୁଆଡେ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ସେ ମିଳିଲା ନାହିଁ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବାପା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ ନିଖୋଜ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ | ଜଡେଜା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘରୁ ପଳାଇବା ପୂର୍ବରୁ କିଶୋର ଏକ ଚିଠି ଛାଡିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖାଥିଲା, ‘ବାପା ଏବଂ ମା, ମୁଁ ତୁମକୁ ବହୁତ ଦୁଃଖ ଦେଇଛି | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ବହୁତ ଦୂରକୁ ଯାଉଛି | ସ୍କୁଲର ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସରେ ଯାହା ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯାଏ, ମୁଁ ସେସବୁ ବୁଝିପାରୁ ନାହିଁ | ସମସ୍ତ ଦୁଃଖ ପାଇଁ ମୋତେ କ୍ଷମା କରିଦେବେ |’

ସୁରଟରୁ ଯାଇ 270KM ଦୂରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୁମ୍ବାଇ :-

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିଷୟ ଏହା ଯେ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଦେଶର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ପରି ଗୁଜୁରାଟରେ ମଧ୍ୟ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀକୁ ଛାଡି ସମସ୍ତ ଶ୍ରେଣୀରେ ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସ ହେଉଛି | ଜଡେଜା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ପିଲାଟିକୁ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କଲୁ | ଭାୟନ୍ଦରରେ ରହୁଥିବା ତାଙ୍କ ମାମୁଁ ପୁଅର ବାପାଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଦିନ ଫୋନ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିସାରିଛି | ଏହାର ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପିଲାର ବାପାମା ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ପହଞ୍ଚିଗଲେ | ତେବେ ପୋଲିସ ଏହି ବିଷୟରେ କିଛି ବି ସୂଚନା ଦେଇନାହିଁ ଯେ ପିଲାଟି କିପରି ଭାୟାନନ୍ଦରେ ପହଞ୍ଚିଲା |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *