ଜଙ୍ଗଲରେ ଦୁଇ ବାଘଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖତରନାକ ଲ-ଢେ-ଇ, ଛିଡ଼ା ହୋଇ ଏମିତି ମାରିଲେ ପରସ୍ପରକୁ ପ-ଞ୍ଝା, ଦେଖନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିଡିଓ

ଗୋଟିଏ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ବାଘ କାନ୍ଧକୁ କାନ୍ଧ ମିଳାଇ ଚାଲୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି। ଯେଉଁଠି ଜଣକୁ ଜଙ୍ଗଲ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ଅନ୍ୟ ଏକ ବାଘକୁ ଦୂରକୁ ଯାଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ବାଘ ଦିଗ ବଦଳାଇ ଦ୍ଵିତୀୟ ବାଘ ଉପରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରିଦେଲା। ଦୁଇଜଣ ଛିଡ଼ା ହୋଇ ପଞ୍ଝା ମାରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଯିଏ ତଳେ ପଡ଼ିବ ସେ ହାରିଯିବ। ଦୁଇ ବାଘର ଲଢେଇର ଭିଡିଓ ଭାରତୀୟ ବନସେବା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରବୀଣ କାସବାନ ଟୁଇଟରରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ଭିଡ଼ିଓରେ ଦେଖାଯାଇଛିକି ଦୁଇଟି ବାଘ ଏକ ସାଥୀରେ ଚାଲୁଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ବାଘ ଅନ୍ୟ ଏକ ବାଘ ଉପରକୁ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରିଦିଏ। ଏହାପରେ ଦୁଇଜଣ ଛିଡ଼ା ହୋଇ ଲଢେଇ କରିବାକୁ ଲାଗିଯାନ୍ତି। ପରସ୍ପରକୁ ପ-ଞ୍ଝା ମାରନ୍ତି। ଏହାପରେ ଗୋଟିଏ ବାଘ ଅନ୍ୟ ଏକ ବାଘକୁ ତଳେ ପକାଇଦିଏ। ଏହାପରେ ସେ ସେଠାରୁ ପଳାଇଯାଏ।

ପ୍ରବୀଣ କାସବାନ କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଲେ,”କଲେସ ଅଫ ଟାଇଟନସ। କେବଳ ଭାରତରେ…ଆପଣ ବହୁତ୍ ବେଷ୍ଟ ଜିନିଷ ଦେଖିବେ।”

ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଜଣା ପଡୁନାହିଁକି ଭିଡିଓ କେଉଁଠିକାର ଓ କେବେ ନିଆଯାଇଛି। ଏମିତି ଜଣାପଡୁଛିକି ଏହାକୁ ଚଳନ୍ତା ଗାଡିରୁ ସୁଟ କରାଯାଇଛି, ଯିଏକି ସେହି ସମୟରେ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଦେଇଯାଉଥିଲେ।

ଜୁଲାଇ ୨୦୧୯ରେ ଜାରୀ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଭାରତରେ ଜଙ୍ଗଲୀ ବାଘଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲଗାତାର ବୃଦ୍ଧି ଦେଖାଯାଇଛି। ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁନିଆର ବାଘଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାର easingo ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଘର ଅଛି – ଏକ ସ୍ରୋତ ଗର୍ବ ଓ ଏକ ବଡ଼ ଦାୟିତ୍ଵ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *