ରିକି ପଣ୍ଟିଂ ଏବଂ ମାଇକେଲ କ୍ଲାର୍କଙ୍କ ପାଟି ବନ୍ଦ କଲେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କଲେ ଅପମାନ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଆଡିଲେଡର ପରାଜୟ ପରେ ଭାରତର ଶୋଭା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା କରାଯାଉଥିଲା | ଅନେକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିକେଟର ଭାରତର ପରାଜୟର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଦେଇଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ପରେ ଭାରତର ଷ୍ଟାର ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କଡା ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି |

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ତାର ଜମିରେ ଚାରି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ୨-୧ରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜର ଭାବନାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ | ସେହିପରି ଅଶ୍ୱିନ (ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ) ସମାଲୋଚକମାନଙ୍କ କଥା କହିବା ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି |

ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ କଡା ଜବାବ :-

ଅଶ୍ୱିନ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ଖବରକାଗଜ କ୍ଲିପିଂ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ ରିକି ପଣ୍ଟିଂ ଏବଂ ମାଇକେଲ କ୍ଲାର୍କଙ୍କ ସହ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମାର୍କ ୱାହ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ ମାଇକେଲ ଭାନଙ୍କ ବୟାନ ଥିଲା | ଏହି ସମସ୍ତ ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନମାନେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତର ପରାଜୟର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ | ୱାର୍ଣ୍ଣ କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ୦-୪ରେ ସିରିଜ ହାରିବ|

ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏହି ବୟାନ ଥିବା ଖବରକାଗଜର କଟିଙ୍ଗ ଏବଂ ଡାହାଣ ପଟେ ଚାମ୍ପିୟନ ଟିମର ଫୋଟ ଥିଲା |

ସେ ଏହା ସହ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଆପଣଙ୍କର ଖୁସି, ଭାରତର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ | ଗତ ୪ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ମିଳିଥିବା ସମସ୍ତ ଭଲପାଇବା ଏବଂ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ’ |

ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ ଖୁସି :-

ନିୟମିତ କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି ପୈତୃକ ଛୁଟିରେ ଫେରିବା ପରେ ଟିମର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଥିବା ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରହାଣେ ପୁରା ଦଳ ଏବଂ ଟ୍ରଫି ସହ ଫଟୋ ସେୟାର କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ ଏହି ଟିମର ଅଂଶ ହେବା ଗର୍ବର କଥା ଅଟେ’ |

ଉପ-କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଭାବପ୍ରବଣତା ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟିମ ପାଇଁ ଭାବନାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡୁଛି | ସେଥିରେ କିଛି ଫରକ ପଡେନାହିଁ ଯେ ଆମ ରାସ୍ତାରେ କେତେ ଅସୁବିଧା ଆସିଲା | ସମସ୍ତେ ନିର୍ଭୟରେ ଖେଳିଲେ ଏବଂ ଏହା ଦେଖିବା ଚମତ୍କାର ଥିଲା | ଏହା ସର୍ବଦା ମନେରହିବ’|

ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୯୧ ରନ ଖେଳି ବିଜୟର ମୂଳଦୁଆ ପକାଇଥିବା ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶୁବମନ ଗିଲ କିଛି ଫୋଟ ସହ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଟିମକୁ ଖୁସି ରଖିବାର ଏକମାତ୍ର ଉପାୟ ହେଉଛି, ଜିତିକି ରହିବା’ |

ମ୍ୟାଚ‌ରେ ୮୯ ରନ ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳି ଭାରତକୁ ମ୍ୟାଚ ଏବଂ ସିରିଜ ଜିତିବାରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଋଷଭ ପନ୍ତ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କର ମନୋବଳ ହ୍ରାସ ପାଇଛି | ଆପଣ ଅତିରିକ୍ତ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତି | ଏପରି ସିରିଜ ଯାହାକୁ ଆମେ କେବେବି ଭୁଲି ପାରିବୁ ନାହିଁ | କଠିନ ସମୟରେ ଆମେ ନିଜ ଉପରେ ଭରସା ରଖିଲୁ ଏବଂ ଏହି ସିରିଜରେ ଜିତିବା ପ୍ରମାଣ କରିଥାଏ ଯେ ଆପଣ କିଛି ବି ହାସଲ କରିପାରିବେ’ |

ପୁରା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ପାହାଡ ପରି କ୍ରିଜରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଭାବନା ଏବଂ ଗର୍ବରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି | ପୁରା ଟିମ ଯେଉଁ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଦକ୍ଷତା ଦେଖାଇଲା ତାହା ଚମତ୍କାର ଥିଲା | ଏହିପରି ମୁହୂର୍ତ୍ତଗୁଡିକ ଅଗଣିତ ଅଭ୍ୟାସ ଏବଂ ପରିଶ୍ରମକୁ ସାର୍ଥକ କରିଥାଏ’ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *