ମଦ୍ୟପାନ କରି କୋମାକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ଏହି ଯୁବତୀ, କରୋନା ମହାମାରୀ ରକ୍ଷା କଲା ତାଙ୍କ ଜୀବନ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

କରୋନା ମହାମାରୀ ସାରା ଦୁନିଆକୁ ଅନେକ ସ୍ତରରେ କ୍ଷ-ତି ପହଞ୍ଚାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଏପରି କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଜୀ-ବ-ନ କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଓଲଟପାଲଟ ହୋଇଯାଇଛି | ଇଂଲଣ୍ଡରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଏପରି କିଛି ହୋଇଛି | ନିଜ ସର୍କଲରେ ପାର୍ଟି ଗାର୍ଲ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ୨୧ ବର୍ଷୀୟ ଅଲିଭିଆ ଏବିଟସନ ବହୁ ମଦ୍ୟ-ପାନ କରୁଥିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଖ-ରା-ପ ହେବାକୁ ଲାଗିଥିଲା କିନ୍ତୁ, କରୋନା ଭାଇରସ ଚାଲିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ନୂତନ ଜୀ-ବ-ନ ମିଳିଛି |

Google

ଅଲିଭିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସରୁ ହିଁ ମ-ଦ ପିଉଥିଲେ | ୧୮-୧୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ, ପ୍ରତିଦିନ ମ-ଦ ପିଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ପାର୍ଟୀ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ସେ, ଦୁଇଟି ବୋତଲ ମ-ଦ ଶେଷ କରିଥାନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଆଚରଣ ହେତୁ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ଦୁରକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ପ୍ରାୟତଃ ଏହି ପାର୍ଟୀରେ ମଦ୍ୟ-ପାନ କରିବା ପରେ ଭୟ-ଭୀତ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ | ହ୍ୟାଙ୍ଗଓଭର ହେବା ପରେ ସେ ଫାଷ୍ଟଫୁଡ ପାଇଁ ଯାଉଥିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀ ବହୁତ ଖ-ରା-ପ ହୋଇଯାଇଥିଲା |

ଅଲିଭିଆଙ୍କୁ ଟାଇପ -୧ ଡାଇବେଟିସର ଅଭି-ଯୋଗ ରହିଛି | ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ତାଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ବହୁତ ଖ-ରା-ପ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ସେ ଅତ୍ୟଧିକ ମଦ୍ୟ-ପାନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସେହି ସମୟରେ ନିମୋନିଆ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା | ସେ କୁଇନ ଏଲିଜାବେଥ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଦୁଇ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋମାରେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ | ଇଂଲଣ୍ଡରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ ରେ କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ଲକଡାଉନ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅଲିଭିଆ ସେତେବେଳେ ନିଜକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିଥିଲେ |

Google

କରୋନା ଲକଡାଉନକୁ ଅଲିଭିଆ ବହୁତ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବରେ ନେଇଥିଲେ | ଅଲିଭିଆ ବୁଝିପାରିଲେ ଯେ, ଜଙ୍କ ଫୁଡ ଏବଂ ମଦ୍ୟ-ପାନ ହେତୁ ତାଙ୍କ ଓଜନ ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ସେ କହିଛନ୍ତି- ମୁଁ ଦେଖିଲି ଯେ କିଛି ବି ଖୋଲା ନାହିଁ | ପବ,ବାର ସବୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା | ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ, ମୁଁ ଏହି ସୁଯୋଗର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବି | ମୁଁ କେବଳ ପାଣି ପିଇବା ଏବଂ ଗ୍ରୀନ ଟି ପିଇବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲି | ଏହା ପରେ ମୁଁ ହାଲୁକା ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲି |

ଅଲିଭିଆ ଗତ ୧୦ ମାସ ଧରି ମଦ୍ୟ-ପାନ କରିନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଓଜନ ମଧ୍ୟ ଯଥେଷ୍ଟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି | ଅଲିଭିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଅଭ୍ୟାସରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରୁଛନ୍ତି | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯଦି ଆପଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ମୋ ହିସାବରେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ସୁଯୋଗ ଏବଂ ମତେ ଲାଗୁନାହିଁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଉ କେବେ ଏପରି ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ |

ଅଲିଭିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପୂର୍ବରୁ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ବହୁତ ଡ୍ରି-ଙ୍କ କରୁଥିଲି, ସେତେବେଳେ ମୋ ପାଇଁ କୌଣସି ଡେଟିଂ ବିକଳ୍ପ ନଥିଲା ଏବଂ ମୁଁ ଯେକୌଣସି ଉପାୟ ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ଦୃଢ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲି | କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବା ଆରମ୍ଭ କଲି ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଲକଡାଉନ ଶେଷ ହେଲା, ସେତେବେଳେ ଆମର ଦେଖା ହେଲା | ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ସଂପର୍କରେ ଅଛି ଏବଂ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛି | ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆମେ ଏକାଠି ବ୍ୟାୟାମ କରିବାକୁ ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛୁ | ମତେ ଲାଗୁଛି ଯେ, ଏହି ଲକଡାଉନ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖ-ରା-ପ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ମୋର ଯେପରି ପରିସ୍ଥିତି ଥିଲା, ସେହି ହିସାବରେ ମୁଁ କହିବି ଯେ ଲକଡାଉନ ମୋ ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି ଉନ୍ନତ କରିଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *