IPL ରେ କ’ଣ ହେବ ଏହି ଛଅଜଣ ପୁରୁଣା ମହାନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ, ୨୦୨୧ ରେ ଟିମଗୁଡିକ ନେଇପାରନ୍ତି ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି,ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର

ଭାରତର ଲୋକପ୍ରିୟ ଟି -୨୦ ଲିଗ ଆଇପିଏଲର ୧୪ ତମ ସିଜନ ପାଇଁ ମିନି ନିଲାମ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି | କିନ୍ତୁ ଏହାପୂର୍ବରୁ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜମାନଙ୍କୁ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ନିଜ ଦ୍ୱାରା ରିଟର୍ନ ଏବଂ ରିଲିଜ କରାଯାଇଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ତାଲିକା ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଏଥର ସମସ୍ତ ଟିମ ନିଜ ବେଷ୍ଟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରଖିବାକୁ ଚାହିଁବେ ଏବଂ କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରିଲିଜ ନିଜ ପର୍ସର ରାଶିକୁ ମଧ୍ୟ ବଢାଇବାକୁ ଚାହିଁବେ | ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅନେକ ଟିମ ନିଜର ସବୁଠାରୁ ପୁରାତନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରିଲିଜ କରିଦେବେ, ତେବେ ଏହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ହେବ ନାହିଁ |

Google

ଇମ୍ରାନ ତାହିର :-

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ସ୍ପିନର ଇମ୍ରାନ ତାହିରଙ୍କୁ ୪୧ ବର୍ଷ ହୋଇସାରିଛି | ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଖେଳୁଥିବା ଏହି ବୋଲରଙ୍କ ଆଇପିଏଲ ଯାତ୍ରା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁତ ଭଲ ରହିଲା, କିନ୍ତୁ ୟୁଏଇରେ ଖେଳିଥିବା ୧୩ ତମ ସିଜନରେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ କମ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା, ​​ଯେଉଁଥିରେ ସେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ ହିଁ ହାସଲ କରିଥିଲେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟିମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସଂକେତ ଦେଇସାରିଥିବା CSK ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ତରଫରୁ ତାଙ୍କୁ ହଟାଇ କୌଣସି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇପାରେ |

Google

କ୍ରିସ ଗେଲ :-

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କ୍ରିସ ଗେଲଙ୍କୁ ହୁଏତ ୪୧ ବର୍ଷ ହୋଇଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟକୁ ବୋଲର ଆଜି ବି ସେତିକି ଡରିଥାନ୍ତି | ନିଜେ ଗେଲ ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିସାରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପାଇଁ ସେ ଆହୁରି ଖେଳିବେ | ନିକଟରେ ୟୁଏଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଲିଗରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିବା ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିଲେ | ସେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ରେ ସାତୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ହାରାହାରି ୪୧.୧୪ ରେ ୨୮୮ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପଞ୍ଜାବର ଟିମ ତାଙ୍କୁ ହୁଏତ ରିଲିଜ କରିବାର ଭୁଲ କରିବେ ନାହିଁ |

Google

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି :-

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ତାଙ୍କ ହାତରେ ହିଁ ରହିବ | ୩୯ ବର୍ଷୀୟ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ହୁଏତ CSK ୧୩ ତମ ସିଜନରେ ନିରାଶାଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପରିଚାଳନା ତାଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଛି | ଟିମକୁ ତିନିଥର ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିବା ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖେଳାଳି ପୁଣି ଥରେ CSK କୁ ଜିତେଇବାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଓହ୍ଲାଇବେ |

Google

ଅମିତ ମିଶ୍ର :-

ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ଅମିତ ମିଶ୍ର ଆଇପିଏଲରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଟିମର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ୧୩ ତମ ସିଜନରେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଟିମରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ବଢିଯାଇଛି | ଗତ ସିଜନରେ ସେ ଆହତ କାରଣରୁ ଅଧିକ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିପାରି ନଥିଲେ ଏବଂ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ତିନୋଟି ୱିକେଟ ହିଁ ନେବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀର ଟିମ ତାଙ୍କ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ରେକର୍ଡକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତାଙ୍କୁ ନିଜ ସହିତ ରଖିବାକୁ ଚାହିଁବେ | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଅମିତ ଆଇପିଏଲର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଲେଗ ସ୍ପିନରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଏବଂ ଅମିତ ୧୫୦ ମ୍ୟାଚରେ ୭ ଟି ଅର୍ଥନୀତି ସହିତ ୧୬୦ ୱିକେଟ ନେଇସାରିଛନ୍ତି |

Google

ଡେଲ ଷ୍ଟେନ :-

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଡେଲ ଷ୍ଟେନ ବର୍ତ୍ତମାନ ୩୭ ବର୍ଷ ବୟସର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ବହୁଥିବା ବୟସ ଏବଂ ଆଘାତରେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଥିବା ଷ୍ଟେନଙ୍କ ବୋଲିଂରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ପୁରୁଣା ଖେଳ ରହିନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଏହି ସତ୍ତ୍ୱେ ବିରାଟଙ୍କ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ତାଙ୍କୁ ୧୩ ତମ ସିଜିନ ପାଇଁ ନିଜ ସହ ଜଡିତ କରିଥିଲା ​​| ତଥାପି ସେ ସେଠାରେ ବିଶେଷ କିଛି କରିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ ହିଁ ନିଜ ନାମରେ କରିଥିଲେ | ଷ୍ଟେନ ମଧ୍ୟ ଏକ ବୟାନରେ ଜାରି କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ | ଟିମ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ରିଟର୍ନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଜାଗାରେ କୌଣସି ଯୁବ ବୋଲରଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିପାରନ୍ତି |

Google

ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ :-

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ ତଥା ମିଷ୍ଟର ୩୬୦ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସଙ୍କୁ ହୁଏତ ୩୬ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇସାରିଛି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଆଜି ବି ଆଗପରି ବିପଜ୍ଜନକ ଅଟେ | ଅବସର ପରେ ଡିଭିଲିୟର୍ସ ଆହୁରି ଅଧିକ ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି | ସେ ଆଇପିଏଲରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ମୁଖ୍ୟ ଖେଳାଳି ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଅଟନ୍ତି | ସେ ନିଜ ପରଶ୍ରମରେ ଆରସିବିକୁ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛନ୍ତି | ୧୩ ତମ ସିଜନରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ୧୫ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ହାରାହାରି ୪୫.୪୦ ରେ ୪୫୪ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ | ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲରେ ହାରାହାରି ୪୦.୪୦ ରେ ୪୮୪୯ ରନ ସ୍କୋର କରିସାରିଛନ୍ତି | ଡିଭିଲିୟର୍ସ ବ୍ୟାଟିଂ ସହିତ ଟିମ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ୱିକେଟ କିପିଂର ଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ନେଇଥାନ୍ତି | ଏହି ସମସ୍ତ ଗୁଣ ସହିତ ଡିଭିଲିୟର୍ସଙ୍କୁ RCB ଭୁଲରେ ବି ରିଲିଜ କରିବ ନାହିଁ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *