ଏହା ହେଉଛି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବିପଦ-ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଙ୍ଗଲ, ଯିଏ ବି ଭିତରକୁ ଯାଇଛି ,ସେ କେବେ ଆଉ ଫେରିନି,ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ଭୟ-ଙ୍କର ଜଙ୍ଗଲ ବିଷୟରେ

ଆମ ଆଖପାଖରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସ୍ଥାନ ରହିଛି | କେତେକ ସ୍ଥାନକୁ ଗଲେ ଶାନ୍ତି ଲାଗିବା ସହିତ ମନ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ହୋଇଥାଏ | ସେହିପରି ଏମିତି କିଛି ସ୍ଥାନ ଏତେ ରହସ୍ୟମୟ ଏବଂ ଭୟାନକ ମଧ୍ୟ ରହିଛି, ଯେଉଁଠାକୁ ଯିବାକୁ ଲୋକମାନେ ଡରିଥାନ୍ତି | ରୋମାନିଆର ଟ୍ରାନ୍ସଭାଲନିଆ ପ୍ରାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ଭୟାନକ ଜାଗା ଅଟେ | ଟ୍ରାନ୍ସିଲଭାନିଆରେ ଅନେକ ଅଦ୍ଭୁତ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକମାନେ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟ୍ରାନ୍ସିଲଭାନିଆ ପ୍ରଦେଶର ଏକ ଭୟାନକ ଜଙ୍ଗଲ ବିଷୟରେ କହିବୁ |

‘ହୋୟା ବସୟୁ’ ସବୁଠାରୁ ଭୟାନକ ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଯାହା ଟ୍ରାନ୍ସିଲଭାନିଆ ପ୍ରଦେଶର କ୍ଲୁଜ କାଉଣ୍ଟିରେ ଅବସ୍ଥିତ ଅଟେ | ଜଙ୍ଗଲରେ ଘଟୁଥିବା ରହସ୍ୟମୟ ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକ ଦେଖି ଏହାକୁ ‘ଟ୍ରାନ୍ସିଲଭାନିଆର ବରମୁଣ୍ଡା ଟ୍ରାଏଙ୍ଗଲ’ କୁହାଯାଏ | ଏହି ଜଙ୍ଗଲ ପ୍ରାୟ ୭୦୦ ଏକରରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟାପିଛି | କୁହାଯାଏ ଯେ ଲୋକମାନେ ଏହି ଜଙ୍ଗଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ରହସ୍ୟମୟ ଭାବରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଆନ୍ତି | କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହି ଜଙ୍ଗଲରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶହ ଶହ ଲୋକ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସୂଚନା ମିଳିପାରିନାହିଁ |

Google

ହୋୟା ବସୟୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଗଛଗୁଡିକ ମୋଡ଼ି ହୋଇ ଏବଂ ବଙ୍କା ଆକୃତିର ଦେଖା ଯାଇଥାଏ, ଯାହା ଦିନରେ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭୟାନକ ଦେଖାଯାଏ | ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଲୋକମାନେ UFO ଏବଂ ଭୂତ ପ୍ରେତ ସହିତ ଯୋଡି ମଧ୍ୟ ଦେଖନ୍ତି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୁହାଯାଏ ଯେ ଏଠାରେ ଅନେକ ଲୋକ ରହସ୍ୟମୟ ଭାବରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ମଧ୍ୟ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି | ଏହି ଜଙ୍ଗଲକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ସେତେବେଳେ ବଢିଗଲା, ଯେତେବେଳେ ଚାରିଜଣ ଲୋକ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ନିଖୋଜ ହୋଇଗଲେ | ଶତାବ୍ଦୀ ପୁରୁଣା କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯିବା ମାତ୍ରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହା ଥିଲା ଯେ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ୨୦୦ ମେଣ୍ଢା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ |

Google

କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଜଣେ ସୈନ୍ୟ ଟେକ୍ନିସିଆନ ଏହି ଜଙ୍ଗଲରେ ଏକ ଉଡ଼ୁଥିବା ପଥରକୁ ଦେଖିଥିବାର ଦାବି କରିଥିଲେ | ଏହାବ୍ୟତୀତ ୧୯୬୮ ମସିହାରେ ମଧ୍ୟ ଏମିଲ ବରନିଆ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏଠାରେ ଆକାଶରେ ଏକ ଅଲୌକିକ ଶରୀରକୁ ଦେଖିଥିବାର ଦାବି କରିଥିଲେ | ଏଠାକୁ ବୁଲି ଆସୁଥିବା କିଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି କିଛି ଘଟଣାର ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି |

୧୮୭୦ ମସିହାରେ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଝିଅ ଭୁଲରେ ଏହି ଜଙ୍ଗଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ | କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଅନୁଯାୟୀ, ଲୋକମାନେ ସେହି ସମୟରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେହି ଝିଅ ଠିକ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପରେ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଫେରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜର ସ୍ମୃତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହରାଇ ସାରିଥିଲେ | ତେବେ କିଛି ସମୟ ପରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ଏହିପରି ଅନେକ ଘଟଣା ଏହି ଜଙ୍ଗଲକୁ ଭୟାନକ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଥାଏ |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *