Odisha OPSC Civil Service Exam 2020: ଆପ୍ଲିକେସନର ପ୍ରୋସେସ ଆରମ୍ଭ, ଦେଖନ୍ତୁ ପୁରା ନୋଟିଫିକେସନ ଏବଂ ଆବେଦନ କରନ୍ତୁ

ଓଡିଶା ଜନସେବା ଆୟୋଗ (OPSC) ସିଭିଲ ସେବା ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୦ ପାଇଁ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି | ଯୋଗ୍ୟ ଏବଂ ଆଗ୍ରହୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଅଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟ opsc.gov.in ରେ ଭିଜିଟ କରି ଆବେଦନ କରିପାରିବେ | ଅନଲାଇନ ଆପ୍ଲିକେସନର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ଫେବୃଆରୀ ୧୮ ତାରିଖ | ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ଡ୍ରାଇଭ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରୁପ A ଏବଂ B ସର୍ଭିସରେ ମୋଟ ୩୯୨ଟି ପଦବୀ ପୂରଣ କରିବେ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକରେ ମନୋନୀତ ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପ୍ରିଲିମ୍ସ ପରୀକ୍ଷା, ମେନ୍ସ ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁ ରାଉଣ୍ଡ କ୍ଲିୟର କରିବାକୁ ହେବ | ଗ୍ରୁପ A ପୋଷ୍ଟରେ ଅନ୍ତିମ ରୂପରେ ମନୋନୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୫୬,୧୦୦ ଟଙ୍କା ବେତନ ମିଳିବ, ଗ୍ରୁପ B ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ୪୪,୯୦୦ ଟଙ୍କା ବେତନ ମିଳିବ | ପ୍ରିଲିମ୍ସ ପରୀକ୍ଷା ଫେବୃଆରୀ ୨୪ ରେ ଆୟୋଜିତ କରାଯିବ |

Google

OPSC Civil Service Exam 2020: ପ୍ରକାଶିତ ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକର ବିବରଣୀ :-

ଓଡିଶା ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା, ଗ୍ରେଡ ଏ (ଜୁନିଅର ଶାଖା): ୧୩୭ ଟି ପୋଷ୍ଟ

ଓଡିଶା ରାଜସ୍ୱ ସେବା, ଗ୍ରୁପ ବି: ୭୪ ଟି ପୋଷ୍ଟ

ଓଡିଶା ଟିକସ ଏବଂ ଆକାଉଣ୍ଟିଂ ସେବା, ଗ୍ରୁପ ବି: ୬୩ ଟି ପୋଷ୍ଟ

ଓଡିଶା ପୋଲିସ ସେବା, ଗ୍ରେଡ ଏ (ଜୁନିଅର ଶାଖା): ୦୬ ଟି ପୋଷ୍ଟ

ଓଡ଼ିଶା ଫାଇନାନ୍ସ ସର୍ଭିସ, ଗ୍ରେଡ଼ ଏ (ଜୁନିଅର ଶାଖା): ୧୦୪ ଟି ପୋଷ୍ଟ

ମୋଟ ପୋଷ୍ଟ: ୩୯୨ ପୋଷ୍ଟ

Google

ଆବେଦନ କରିବାପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନ କିମ୍ବା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଯେକୌଣସି ବିଷୟରେ ଗ୍ରାଜୁଏଟ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଓଡିଆରେ ଲେଖିବା,ପଢିବା ଏବଂ କହିବା ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ଗୁଡିକ କରିପାରୁଥିବା ଉଚିତ | ଆବେଦନ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ବୟସ ସୀମା ହେଉଛି ୩୨ ବର୍ଷ | ବୟସର ଗଣନା ଜାନୁୟାରୀ ୧ ତାରିଖ ୨୦୨୦କୁ ଆଧାର କରି କରାଯିବ | ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଆବେଦନ ଫିସ ମଧ୍ୟ ଜମା କରିବାକୁ ପଡିବ | SC, ST, PWd ବର୍ଗର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆବେଦନ ମାଗଣା ଅଟେ | ଅନଲାଇନ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ୧୮ ଫେବୃଆରୀରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *