ଚିଟିଙ୍ଗ କରୁଥିବା ବେଳେ କ୍ୟାମେରାରେ ଧରା ପଡିଥିବା ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥଙ୍କ ବେଇମାନି କାମକୁ ନେଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ୟାପଟେନ ଟିମ ପେନ ଦେଲେ ସଫାଇ,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହିଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଧିନାୟକ

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କ୍ୟାପଟେନ ଟିମ ପେନ ଯେଉଁ ଡ୍ର ହୋଇଥିବା ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ସମୟରେ ଋଷଭ ପନ୍ଥଙ୍କ ଗାର୍ଡର ଦାଗକୁ ଘସିକି ଲିଭାଇବା ଆରୋପକୁ ସାମ୍ନା କରୁଥିବା ଷ୍ଟାର ବୋଲର ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥଙ୍କ ମଙ୍ଗଳବାର ବଞ୍ଚେଇବାକୁ ଯାଇ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି କିଛି ଭୁଲ ହୋଇଥାଏ ତେବେ, ଭାରତୀୟ ଦଳ ମୁଦ୍ଦା ଉଠାଏ|ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବ ଅଧିନାୟକ ସ୍ମିଥକୁ ସୋମବାରର ପ୍ରଥମ ସତ୍ରରେ ଡ୍ରିଙ୍କ୍ସବ୍ରେକ ସମୟରେ ବର୍ଲେବାଜର ଗାର୍ଡର ଦାଗ ପାଦରେ ଘଷୁଥିଵାର ଦେଖାଯାଇଛି|

Google

ପନ୍ତ ୯୭ର ଧୂଆଁଧାର ପାରି ଖେଳିଥିଲେ, ଯାହାର ଏକ ସମୟରେ ଭାରତର ବିଜୟ ଆଶା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଯିଏ ୪୦୭ ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ପିଛା କରୁଥିଲା|ପରିଶେଷରେ ଟେଷ୍ଟ ଡ୍ର ରହିଥିଲା| ପେନ ଅନଲାଇନ୍ ପ୍ରେସ କନଫରେନ୍ସରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ସ୍ମିଥ ସହ ଏହି ବିଷୟରେ କଥା ହୋଇଥିଲି, ଏବଂ ମୋତେ ଜଣାଥିଲା ଯେ, ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ଜିନିଷକୁ ଦେଖାଯାଉଛି,ସେ ବହୁ ନିରାଶ ଥିଲେ ଏବଂ ଯଦି ସ୍ମିଥ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବେ, ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚରେ ଦିନକୁ ୫,୬ ଥର କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ|

ପେନ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ସ୍ମିଥ ଗାର୍ଡର ଦାଗକୁ ବଦଳାନ୍ତି| ଭାରତୀୟ ଦଳ ମୁଦ୍ଦା ଉଠାନ୍ତେ| ୱର୍ଣରକୁ ବଞ୍ଚେଇବାରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଅଟକି ନାହିଁ| ସେ କହିଛନ୍ତି, ସେ ସର୍ବଦା ବୋଲିଙ୍ଗ କ୍ରିଜରେ ଠିଆ ହୋଇଥାଏ, ଡେଇଁ ବୋଲିଙ୍ଗ କରନ୍ତି, ଆମକୁ ଜଣା ଅଛି ଯେ, ସ୍ମିଥ ଏମିତି ଜିନିଷ କରନ୍ତି| ଯାହାଫଳରେ କ୍ରିଜରେ ଦାଗ ପଡ଼ିଯାଏ| ପ୍ରକୃତପକ୍ଷେ ସେ ଦାଗ ବଦଳାନ୍ତି ନାହିଁ, ଯଦି ଏପରି ହୁଅନ୍ତା ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହାର ମୁଦା ଉଠାନ୍ତେ|

Google

ସ୍ମିଥର ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାରେ ଆସିବା ପରେ, ଏହି ବୋଲରଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଶଂସକ ଓ ଭାରତର ପୂର୍ବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସେହୱାଗଙ୍କ ଆଲୋଚନା ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା| ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ବହୁଥର ସ୍ମିଥ ସହ ଖେଳିବାବେଳେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଓ ସିଲ୍ଡ ମ୍ୟାଚରେ ବହୁତବାର କରିବା ଦେଖିଛି| ଯେତେବେଳେ ସେ ପଡ଼ିଆରେ ଥାଏ ସେ, ବର୍ଲେବାଜ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ ଓ କଳ୍ପନା କରେକି ସେ କିପରି ଖେଳିବେ |

ସ୍ମିଥ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୮ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିରୁଦ୍ଧରେ କେପଟାଉନରେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ସମୟରେ ଛେଡଛାଡ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ| ଏହା ପରେ ସ୍ମିଥ ଓ ତତ୍କାଳୀନ ଉପଅଧିନାୟକ ଡେଭିଡ ୱର୍ଣରକୁ ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଓ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରୁ ୧୨ମାସର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ| ସ୍ମିଥଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପେନଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳର ଦାୟିତ୍ଵ ଦିଆଯାଇଥିଲା

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *