ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ତାରକା ସାଇନା ନେହୱାଲ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ଥାଇଲାଣ୍ଡରେ ହେଲେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ

ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ତାରକା ସାଇନା ନେହ୍ୱାଲ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଖେଳିବାପାଇଁ ଥାଇଲାଣ୍ଡ ଯାଇଥିଲେ ଓ ସେଠାରେ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହେବାପରେ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ କରାଯାଇଛି । ଏମିତିରେ ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ କାରଣ 12 ଜାନୁଆରୀ ରୁ 31 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁତ ସାରା ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିଲା ଓ ଏଥିରେ BWF ବିଶ୍ୱ ଟୁର ଫାଇନାଲସ ମଧ୍ୟ ହେବାର ଥିଲା ।

ସାଇନା ନେହ୍ୱାଲ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନା ପଜିଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ମିଳିନାହିଁ ଓ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏକାନ୍ତବାସରେ ରହିବାକୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି । କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ 10 ମାସରେ କୌଣସି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ହୋଇନଥିବା ବେଳେ ସାଇନା ନିଜର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ପଜିଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଯାଇଛି । ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରୁ ହିଁ ନିଜର ଟ୍ରେନିଂ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

Google

ସାଇନା କହିଛନ୍ତି ରିପୋର୍ଟ ମିଳିନାହିଁ :-

ସାଇନା ନେହ୍ୱାଲ କହିଛନ୍ତି, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ କରୋନା ପଜିଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ମିଳିନାହିଁ, ଯାହାକି ମୋତେ ଭ୍ରମିତ କରିଛି । ସାଇନାଙ୍କୁ କାଲିର ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ୱାର୍ମ ଅପ ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ନିୟମ ମୁତାବିକ 5 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରିପୋର୍ଟ ଚାଲି ଆସିବା କଥା କିନ୍ତୁ ଏହା ହୋଇନାହିଁ ।

ସାଇନାଙ୍କ ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ କାରଣରୁ ସେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନଥିଲେ ସେଥିପାଇଁ ଟ୍ୱିଟର ରେ ବହୁତ ସାରା ଟ୍ୱିଟ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । 30 ବର୍ଷର ଏହି ଖେଳାଳି ବୋଧହୁଏ ଏହି ଖେଳରେ ଭାଗ ନେଇପାରିବେ ।

ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେଇପାରିବେ ନାହିଁ ଏହି ତିନି ଖେଳାଳି :-

ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଏଚ ଏସ ପ୍ରଣୟ ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ପାଇଯାଇଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ସଂଘ କହିଛି କି, ସୋମବାର ଦିନ ସାଇନା ଓ ପ୍ରଣୟଙ୍କ କୋଭିଡ ଟେଷ୍ଟ ହେବାପରେ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା ଓ ତାଙ୍କୁ ଥାଇଲାଣ୍ଡର ବ୍ୟାଙ୍କକଂ ର ହସ୍ପିଟାଲରେ 10ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ କରାଯାଇଛି । ପି. କାଶ୍ୟପଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲ ଯିବାକୁ ହେବ କାରଣ ସେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିଲେ ।

Google

ଏହି ତିନି ଖେଳାଳି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେଇପାରିବେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଭାଗ ନେଇପାରିବେ । ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଅଲମ୍ପିକ ରଜତ ପଦକ ବିଜେତା ପିଭି ସିନ୍ଧୁ,କିଦାମ୍ବି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ, ସୌରଭ ବର୍ମା, ସାତ୍ଵିକ ସାଇରାଜ, ରଙ୍କି ରେଡ୍ଡି, ଚିରାଗ ସେଟି ଓ ଅଶ୍ୱିନୀ ପୋନପାଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି ରହିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *