ଟୀକା ନେବାର ୯ ଦିନପରେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଭାରତ ବାୟୋଟିକ କମ୍ପାନୀ କହିଲା -ଡୋଜ ସହ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ମାମଲା

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଭୋପାଳରେ ଭାରତ ବାୟୋଟେକ ଟିକାର ଟ୍ରାଏଲ ସମୟରେ ଜଣେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କ ପରିବାର ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁରା ମାମଲାରେ ଭାରତ ବାୟୋଟେକର ସ୍ପଷ୍ଟତା ଆସିଛି | କମ୍ପାନୀ ଶନିବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଡୋଜ ଦେବାର ୯ ଦିନ ପରେ ହୋଇଛି ଏବଂ ପ୍ରାଥମିକ ଯାଞ୍ଚ ଅନୁଯାୟୀ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ଡୋଜର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ | କମ୍ପାନୀ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ସମବେଦନା ଜଣାଇଛି |

ଭାରତ ବାୟୋଟେକ ନିଜ ବୟାନରେ କହିଛି ଯେ ଡିସେମ୍ବର ୨୧ତାରିଖ, ୨୦୨୦ ରେ ଜଣେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା |ଏହାକୁ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟ୍ରାଏଲ ସହିତ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି ଏବଂ ମୃତକଙ୍କ ପୁଅ ଦ୍ୱାରା ମୃତ୍ୟୁର ସୂଚନା ପିପୁଲ୍ସ କଲେଜ ଅଫ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ରିସର୍ଚ୍ଚ ସେଣ୍ଟରକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା |

Google

କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ନାମଲେଖା ସମୟରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟ୍ରାଏଲରେ ଏକ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ ଭାବରେ ସ୍ୱୀକାର କରାଯିବାପାଇଁ ସମସ୍ତ ମାନଦଣ୍ଡକୁ ପୂରଣ କରିଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଟିକାର ଡୋଜ ଦିଆଗଲା, ତା’ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଇଥିଲା | ଭାରତ ବାୟୋଟେକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟୀକାକରଣର ଡୋଜ ଦେବାର ୭ ଦିନ ପରେ ରିପୋର୍ଟରେ ସେ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଭୋପାଳର ଗାନ୍ଧୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ଦେଖି ଭୋପାଳ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ମୃତ୍ୟୁର ସମ୍ଭାବ୍ୟ କାରଣ ହୃଦ‌ରୋଗ ପାଇଁ ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟାରେ ବିଫଳତା ହୋଇପାରେ, ଯାହା କି ବିଷାକ୍ତ କାରଣରୁ ହୋଇପାରେ |

ଭାରତ ବାୟୋଟେକ ନିଜ ବୟାନରେ କହିଛି ଯେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଡୋଜ ଦେବାର ୯ ଦିନ ପରେ ହେଲା ଏବଂ ପ୍ରାଥମିକ ଯାଞ୍ଚ ଅନୁଯାୟୀ, ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ଡୋଜର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ | ଆମର ସହାନୁଭୂତି ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଅଛି | ଭାରତ ବାୟୋଟେକ କହିଛି ଯେ କମ୍ପାନୀ ଏହା କହିପାରିବ ନାହିଁ ଯେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯାଇଥିଲା କିମ୍ବା ପ୍ଲେସିବୋ ଦିଆଯାଇଛି, କାରଣ ଅଧ୍ୟୟନର ବର୍ତ୍ତମାନ ଖୁଲାସା ହୋଇନାହିଁ |

କ’ଣ ରହିଛି ପୁରା ମାମଲା ?

ରିପୋର୍ଟସ ଅନୁଯାୟୀ, ଭୋପାଳର ପିପୁଲ୍ସ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଡିସେମ୍ବର ୧୨ ତାରିଖରେ କୋଭିକ୍ସାଇନ‌ର ଟ୍ରାଏଲ ଟିକା ଲଗାଇଥିବା ଦୀପକ ମରାଭି ନାମକ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ମରାଭି ଟୀଲା ଜମାଲପୁରା ସ୍ଥିତ ସୁବେଦାର କଲୋନୀରେ ନିଜ ଘରେ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା | ପୋଲିସ ଏହାର ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି | ପୋଲିସ ଡିସେମ୍ବର ୨୨ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ଶବର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରାଯାଇଥିଲା | ପରିବାର ଲୋକେ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ |

Google-

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *