ରିକ୍ସା ଟାଣୁଥିବା ଗରିବ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ବାଇକର ଯାହା କଲେ, ତାହା ହୃଦୟ ଜିତିଲା ପରି ଥିଲା,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କଲେ ବାଇକର ?

ରିକ୍ସା ଚଳାଇବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର କାମ ହୋଇଥାଏ | ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ରିକ୍ସା ଚଳାଇଥାଏ, ସେ ଦିନସାରା ନିଜ ଶକ୍ତି ସେଥିରେ ହିଁ ଲଗାଇଥାଏ | ଅନେକଥର ରିକ୍ସା ଉପରେ ଅଧିକ ଭାରି ଓଜନ ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାକୁ ଟାଣିବାକୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥାଏ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏପରି କିଛି ଏକ ଗରିବ ରିକ୍ସାବାଲା ଦମ୍ପତିଙ୍କ ସହିତ ହେଉଥିଲା | ସେ ଏକ ଘାଟି ଉପରେ ଯେମିତି ବି ହେଉନା କାହିଁକି ନିଜ ଭାରି ରିକ୍ସାକୁ ଚଢ଼ାଉଥିଲେ | ସ୍ୱାମୀ ଆଗରେ ବସି ସାଇକେଲିଙ୍ଗ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ପଛରୁ ରିକ୍ସାକୁ ଠେଲୁଥିଲେ |

ଏପରି ଦୃଶ୍ୟ ଆମ ଭିତରୁ ବହୁତ ଲୋକ ପ୍ରତିଦିନ ଦେଖିଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ କେହି ବି ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିନଥାନ୍ତି | ତେବେ ଏହି ସ୍ୱାର୍ଥୀ ଦୁନିଆରେ କିଛି ଭଲ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି | ଯେଉଁମାନେକି ବେଳେବେଳେ ମଣିଷପଣିଆ ଦେଖାଇ ଆସୁଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଭଳି ଜଣେ ଭଲ ସ୍ୱଭାବ ଥିବା ବାଇକର ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛନ୍ତି | ବାସ୍ତବରେ, ଯେତେବେଳେ ଏହି ବାଇକର ଏହି ଗରିବ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଘାଟି ଉପରେ ରିକ୍ସା ଚଢ଼ାଉଥିବାର ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବାର ଦେଖିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଲାଗିପଡ଼ିଲେ |

Google

ସେହି ବାଇକର ରିକ୍ସାକୁ ଠେଲୁଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ରିକ୍ସା ଉପରେ ବସିବାକୁ କହିଲେ | ଏହାପରେ ସେ ନିଜ ବାଇକରେ ବସି ଗୋଟେ ଗୋଡ଼ରେ ରିକ୍ସାକୁ ଠେଲିଦେଲେ | ଏହା ଦ୍ୱାରା ରିକ୍ସାଟି ଅତି ସହଜରେ ଉପରକୁ ଚଢ଼ିଯାଇଥିଲା | ବାଇକର ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏହି ସାହାଯ୍ୟ ଆମପରି ସବୁ ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଶିକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ଅଟେ | ଆମେ ଯଦି ଚାହିଁବା ପ୍ରତିଦିନ ଜଣାନାହିଁ କେତେ ଲୋକଙ୍କୁ ଏପରି ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବା | ଏହିପରି ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ମାନବିକତାକୁ ଜୀବନ୍ତ ରହିଥାଏ |

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସହବାଗ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | ସେ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରୁଥିବା ସମୟରେ କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି – ଇନସାନିଅତ ଜିନ୍ଦବାଦ | ଜଣେ ବାଇକର ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ବ୍ରିଜରେ ଲୋଡ ହୋଇଥିବା ଏକ ରିକ୍ସାକୁ ଚଢ଼ାଉଥିବାର ଦେଖନ୍ତି | ରିକ୍ସାକୁ ଠେଲୁଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବାଇକର ରିକ୍ସା ଉପରେ ବସିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଥାଏ | ଏହାପରେ ସେ ବାଇକ ଦ୍ୱାରା ଠେଲି ଠେଲି ରିକ୍ସାକୁ ମେନ ରୋଡ଼ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଇଥାଏ |

ସହବାଗଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେୟାର କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ ଭାଇରଲ ହେଉଛି |

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆର ଅଞ୍ଚଳର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | ଏହି ଭିଡିଓ NCR Bikerz ନାମକ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲ ଚଳାଉଥିବା ‘Rammy Ryder’ ର ଅଟେ | ସେ ରିକ୍ସାକୁ ଠେଲୁଥିବା ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *