ସମୁଦ୍ରରୁ ବାହାରିଥିବା ଏହି ଜୀବକୁ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ, ଏହାର ଆକୃତି ଏକ ଗଛର ଚେର ପରି,ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ଜୀବ ବିଷୟରେ

ସମୁଦ୍ରରୁ ଅନେକ ଥର ଏହିପରି ଜୀବ ଏବଂ ଉଦ୍ଭିଦ ବାହାରି ଆସନ୍ତି, ଯାହା ବିଷୟରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଛାଡ଼ନ୍ତୁ, ବିଜ୍ଞାନ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସୂଚନା ନଥାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ମଣିଷ ପାଇଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ | ଏପରି କିଛି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଆଲାସ୍କାରେ, ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ଏପରି ସାମୁଦ୍ରିକ ଜୀବ ମିଳିଛି, ​​ଯାହା ଆଜିକାଲି ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି |

ଏହି ସାମୁଦ୍ରିକ ଜୀବ ଗଛର ମୂଳ ପରି ଦେଖାଯାଉଛି | ସାରାହ ବେସର ଆଲଫୋର୍ଡ ନାମକ ମହିଳା ପ୍ରଥମେ ଏହି ସାମୁଦ୍ରିକ ଜୀବକୁ ଦେଖିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ଏହାର ଭିଡିଓ ତିଆରି କରିଥିଲେ, ​​ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଯାଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକମାନେ ଏହା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ମାଗୁଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରକୃତରେ ଅଦ୍ଭୁତ ଦେଖାଗଲା ପରି ଏହା କେଉଁ ଜୀବ ଅଟେ |

Google

ଭିଡିଓରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ଜୀବଟି କମଳା ରଙ୍ଗର ଅଟେ ଏବଂ ଏହାର ଆକୃତି ଏକ ଗଛର ମୂଳ ପରି ଅଟେ | ଯେପରି ଗଛର ଚେର ଭୂମି ଭିତରେ ବିସ୍ତାର ହୋଇଥାଏ, ସେହିଭଳି ଏହାର ଅନେକ ପତଳା ପତଳା ଅଂଶ ମଧ୍ୟ ରହିଛି | କିଛି ଲୋକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହାକୁ ଇଲିଏନ ମଧ୍ୟ କହିଲେଣି |

ଆଲାସ୍କାର ପ୍ରିନ୍ସ ଅଫ ୱେଲ୍ସ ଦ୍ୱୀପର ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ସାରାହ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଏହି ଅଜବ ପ୍ରକାର ଜୀବର ଏକ ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ | ସାରାହଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଅତି ଅଦ୍ଭୁତ ଦିଶୁଥିବା ଜୀବର ନାମ ବାସ୍କେ ଷ୍ଟାର ଅଟେ | ସାରାହ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ସାମୁଦ୍ରିକ ଜୀବର ଭିଡିଓ ତିଆରି କରିବା ପରେ ସେ ତାକୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର କ୍ଷତି ନ ପହଞ୍ଚାଇ ସମୁଦ୍ରରେ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସାରାହ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ନିଜ ଫେସବୁକରେ ଅପଲୋଡ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାକୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ଭିଡିଓକୁ ହଜାର ହଜାର ଥର ସେୟାର କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏକ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହା ଉପରେ କମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *