ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କର କେବଳ ଏହି ଗୋଟିଏ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ମିତ୍ତଲଙ୍କ କମ୍ପାନୀର କରିଦେଲା ଏତେ ବଡ କ୍ଷତି,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ହେଲା ମିତ୍ତଲଙ୍କର କ୍ଷତି

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି କାରଣରୁ ସୁନୀଲ ମିତ୍ତଲଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଏୟାରଟେଲର ନିବେଶକଙ୍କୁ ବହୁତ କ୍ଷତି ହୋଇଛି | ବାସ୍ତବରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଗୁରୁବାର ଦିନ କହିଥିଲା ଯେ ଭାରତରେ ତାର ନେଟୱାର୍କରୁ ଅନ୍ୟ ନେଟୱାର୍କକୁ ସମସ୍ତ କଲ ଜାନୁଆରୀ ୧ ତାରିଖ ୨୦୨୧ଠାରୁ ମାଗଣାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |

ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ପ୍ରତିଯୋଗୀ କମ୍ପାନୀ ଏୟାରଟେଲର ସେୟାରରେ ଏକ ବଡ଼ ହ୍ରାସ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି | ଗୁରୁବାର ଦିନର ବାଣିଜ୍ୟରେ ଏୟାରଟେଲର ସେୟାର ମୂଲ୍ୟ ୧.୨୯ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇ ୫୦୯.୩୦ ଟଙ୍କାର ମୂଲ୍ୟରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା |ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତଥା ବୁଧବାର ଦିନ ସେୟାରର ମୂଲ୍ୟ ୫୧୬ ଟଙ୍କା ସ୍ତରରେ ଥିଲା | ଅର୍ଥାତ ସେୟାର ହିସାବରେ ୭ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ହୋଇଛି | ସେହିପରି ମାର୍କେଟ କ୍ୟାପ ମଧ୍ୟ ୨,୭୭,୮୫୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ସ୍ତରରେ ରହିଗଲା | ଏହାର ସବୁଠାରୁ ବଡ କ୍ଷତି ଆନ୍ତ-ବାଣିଜ୍ୟ ନିବେଶକମାନଙ୍କୁ ହୋଇଛି |

ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର କ’ଣ ରହିଛି ଘୋଷଣା :-

କମ୍ପାନୀ ବୟାନରେ କହିଛି, ” ଇଣ୍ଟରନେଟ ବାହାରେ ଘରୋଇ ଭଏସ କଲ ଚାର୍ଜକୁ ଶୂନରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେବାକୁ ନିଜ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିକୁ ପୂରଣ କରି ଯେପରି ଆଇୟୁସି ଚାର୍ଜ ସମାପ୍ତ ହେବ, ଜିଓ ପୁଣିଥରେ ସମସ୍ତ ଅଫ-ନେଟ ଘରୋଇ ଭଏସ କଲକୁ ମାଗଣା କରିଦେବ | ଯାହାର ଆରମ୍ଭ ଜାନୁଆରୀ ୧ ତାରିଖ ୨୦୨୧ ଠାରୁ ହେବ | ଅନ-ନେଟ ଘରୋଇ ଭଏସ କଲ ଜିଓ ନେଟୱାର୍କରେ ସବୁବେଳେ ମାଗଣା ରହିଛି |”

ସରଳ ଶବ୍ଦରେ ଅଫ-ନେଟ କଲ ସେହି କଲକୁ କୁହାଯାଏ ଯାହା ଅନ୍ୟ ନେଟୱାର୍କକୁ କରାଯାଇଥାଏ | ଗତ ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପାଇଁ, ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଠାରୁ ଅନ୍ୟ ଫୋନ ନେଟୱାର୍କକୁ ଭଏସ କଲ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତି ମିନିଟରେ ଛଅ ପଇସା ଚାର୍ଜ ନେଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହାସହିତ ଏହା ବଦଳରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସମାନ ମୂଲ୍ୟର ମାଗଣା ଡାଟା ଦିଆଯାଉଥିଲା |

ଏୟାରଟେଲ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମାମଲାରେ ରହିଛି ପଛୁଆ :-

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଲଗାତାର ଦୁଇମାସଠାରୁ ମାସିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଯୋଡିବା ମାମଲାରେ ଏୟାରଟେଲ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି | ଏହା ପ୍ରାୟ ଚାରି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହୋଇଛି, ଯେତେବେଳେ କି ଏୟାରଟେଲ ଏହି ମାମଲାରେ ଜିଓଠାରୁ ଆଗକୁ ବଢିଛି | ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ୨୦୧୬ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ଟେଲିକମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା ​​|

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *