ଜିଓର ନୂଆବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ବଡ ଧମାକା : ପୁଣି ଆଜିଠାରୁ ସମସ୍ତ ଜିଓ କଲ ମାଗଣା,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ପୁଣି ଥରେ ଅଫଲାଇନ ସମସ୍ତ କଲ ଫ୍ରି କରିବାକୁ ଯାଉଛି | କମ୍ପାନୀ ଏକ ବୟାନ ଜାରି କରି କହିଛି ଯେ ଜାନୁଆରୀ ୧ ତରିଖରୁ ସମସ୍ତ ଜିଓ କଲ ମାଗଣା ହେବ | ଜାନୁୟାରୀ ୧ ତାରିଖ ପରଠାରୁ ଇଣ୍ଟରକନେକ୍ଟ ୟୁଜେଜ ଚାର୍ଜ (IUC) ଲାଗିବ ନାହିଁ |କମ୍ପାନୀ କହିଛି, ” ନିଜ କଥାର ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ଯେପରି ଆଇୟୁସି ଚାର୍ଜ ଶେଷ ହେବ, ଭଏସ କଲ ଫ୍ରି ହୋଇଯିବ | ଜିଓ ପୁଣି ଥରେ ସମସ୍ତ ଅଫଲାଇନ କଲ ଜାନୁଆରୀ ୧ ତାରିଖ ୨୦୨୧ଠାରୁ ଫ୍ରି କରୁଛି |”

ଏହା ସହିତ କମ୍ପାନୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ଜିଓ ନେଟୱାର୍କ ଅଫଲାଇନ କଲ ସର୍ବଦା ଫ୍ରି ଥିଲା | କମ୍ପାନୀର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ, ଜାନୁଆରୀ ୧ ତାରିଖରୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଭଏସ କଲ ପାଇଁ କୌଣସି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ପାନୀ ଇଣ୍ଟରକନେକ୍ଟ ବ୍ୟବହାର ଚାର୍ଜ (IUC) ଆଦାୟ କରୁଥିଲା |

Google

ଏହା ସହିତ କମ୍ପାନୀ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଭରସା ଦେଇଛି ଯେ ଯଦି ନିୟାମକଙ୍କ ତରଫରୁ ଚାର୍ଜ କରାଯାଏ, ତେବେ ସେମାନେ କେବଳ ଚାର୍ଜ ଦେବେ | ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଘୋଷଣାର ପ୍ରଭାବ ସେୟାର ମାର୍କେଟରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ଜିଓର ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲର ସେୟାର ଘୋଷଣା ସହିତ ଦୁଇ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୯ ରେ ଟେଲିକମ ରେଗୁଲେଟର ଟ୍ରାଇର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରଠାରୁ ଜିଓ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଠାରୁ ଇଣ୍ଟରକନେକ୍ଟ ୟୁଜେଜ ଚାର୍ଜ (IUC) ସଂଗ୍ରହ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା | ବାସ୍ତବରେ ଟ୍ରାଇ IUC ଲଗାଇବା ପାଇଁ ସମୟସୀମା ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୦ ରୁ ବଢ଼ାଇ ଡିସେମ୍ବର 2020 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରିଦେଇଥିଲା ​​| କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ କମ୍ପାନୀ କହିଥିଲା ​​ଯେ ଯଦି ରେଗୁଲେଟର ଏହି ଚାର୍ଜ ନ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ସେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କଠାରୁ ଚାର୍ଜ ଆଦାୟ କରିବେ ନାହିଁ |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *