ଏହି ଦେଶରେ କରୋନା ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଲେ ମିଳିଥାଏ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ,ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ଦେଶର ନିୟମ ବିଷୟରେ

ଉତ୍ତର କୋରିଆରେ ଏବେ କରୋନା ନିୟମ ଭାଙ୍ଗୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଉଛି |ଏହି ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ପେଶାଲ କ୍ରିମିନାଲ କୁହାଯାଉଛି ଓ ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାରାଗାର ଖୋଲା ଯାଇଛି | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏହି ହାଇ ସିକ୍ୟୁରିଟି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଉତ୍ତର କୋରିଆର ସୁପ୍ରିମ ଲିଡର କିମ ଜଙ୍ଗ ଉନ ହିଁ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ |ଏହି ବନ୍ଦୀ ଶିବିର ଗୁଡିକ ଖୋଲିବା ପରଠାରୁ ଏଠାକୁ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି ଏବଂ ଏହି ଲୋକ ମାନଙ୍କ ସହ ଅମାନବୀୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି |

ଉତ୍ତର କୋରିଆ ୱାର୍କରସ ପାର୍ଟି ଏକ ନୁଆଁ ନୀତି ପ୍ରଣୟନ କରିଛନ୍ତି | ଯେଉଁଥିରେ ସଙ୍ଗରଧ ନିୟମକୁ ଭାଙ୍ଗୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ପେଶାଲ କ୍ରିମିନାଲ କୁହାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଏମାନଙ୍କୁ ରାଜନୈତିକ ଅପରାଧୀ ବୋଲି ବିବେଚିତ କରାଯାଇଥାଏ | ତେବେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ଲଗାତାର ଦାବି କରୁଛି ଯେ କରୋନା ମାମଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଶେଷ ହୋଇ ଯାଇଛି | ହ୍ୱାଚନରେ ​​ଏହି ‘ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅପରାଧୀ’ ପାଇଁ ଏକ ପଲିଟିକାଲ କ୍ୟାମ୍ପ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି |

Google

ଏହାକୁ କ୍ୟାମ୍ପ ୧୭ କୁହାଯାଏ ଏବଂ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ନିର୍ମାଣ କରିଛି | ଏକ ସ୍ଥାନୀୟ ସୂତ୍ର ସନ ନ୍ୟୁଜକୁ କହିଛି ଯେ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପର ସ୍ଥାନ କୋଇଲା ଖଣି ନିକଟରେ ଅବସ୍ଥିତ ଅଟେ | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏହା ଏପରି ଏକ ରାଜନୈତିକ ବନ୍ଦ ଶିବିର ପାଇଁ ୱାର୍କ ସାଇଟ ଥିଲା | ଏହା ବ୍ୟତୀତ କିଛି କ୍ୟାମ୍ପ ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି |

ଏହି କ୍ୟାମ୍ପରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବହୁ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦିଆଯାଉଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦିଆଯାଉଛି | ସୂଚନାନୁସାରେ, ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଦୌଡିବା ସମୟରେ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ସେ ଭୂମିରେ ଯେତିକି ସମୟ ବିତାଇଥାଏ, ତା’ଠାରୁ ଦଶଗୁଣ ସମୟ ଦୌଡିବାକୁ ପଡିଥାଏ | ଏହାପୂର୍ବରୁ ଡିସେମ୍ବରରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ହିଁ ୫୩ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରୁ ୬ ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ପରଦିନ ହିଁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଖବର ଆସିଥିଲା ଯେ ଏହି ଭାଇରସକୁ ଭୟଭୀତ ହୋଇ କରୋନା ନିୟମକୁ ଭାଙ୍ଗିଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଜନସାଧାରଣ ସାମ୍ନାରେ ହିଁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନେ ଉତ୍ତର କୋରିଆର କଠୋର କରୋନା ନିୟମକୁ ନେଇ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବେ | ମେଲ ଅନଲାଇନ ସହିତ ଏକ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଏକ ସୂତ୍ରରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଏଠାରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ବୋର୍ଡର ପାର କରି ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି, ବିଶେଷକରି ଚୋରା ଚାଲାଣ କାରଣରୁ ମଧ୍ୟ ବହୁ ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *