ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ହେଉଛି ମାଡବର୍ଷା, କୁସ୍ତି ଯୋଦ୍ଧାମାନେ ଦେଉଛନ୍ତି ମାଡ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

କରୋନା ଭାଇରସ ଚାଲିଥିବା କାରଣରୁ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବଦଳି ଯାଇଛି | ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଫେସ ମାସ୍କ ସହିତ ଦେଖାଯାନ୍ତି, ତଥାପି ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଜନସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ମାସ୍କ ଲଗାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କ ସହ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶରେ ସରକାର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଉପାୟ ଆପଣାଉଛନ୍ତି | ତେବେ ମେକ୍ସିକୋର ଏକ ସହରର ପ୍ରଶାସନର ପଦ୍ଧତି ଏହି ମାମଲାରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅଟେ |

ମେକ୍ସିକୋର ସହର ଇରାପୁଏଟୋରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସରକାର ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଓ ମାକ୍ସକୁ ନେଇ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାପାଇଁ କିଛି କୁସ୍ତିର ସାହାରା ନେଇଛନ୍ତି | ଏହି କୁସ୍ତିମାନଙ୍କ ସଚେତନ କରିବାର ଶୈଳୀ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭିନ୍ନ ଅଟେ | ଏହି କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାମାନେ ମେକ୍ସିକୋର ରାସ୍ତାରେ ନିଜର କୁସ୍ତି ପୋଷାକରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ବିନା ମାସ୍କରେ ଦେଖାଯାଏ, ପ୍ରଥମେ ତ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ମାଡ ବର୍ଷା କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ପୁଣି ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ମାସ୍କ ଦେଇଥାନ୍ତି |

Google

ଏରାପୁଏଟୋ ସରକାର ଟ୍ୱିଟରରେ ପୋଷ୍ଟ କରି କହିଛନ୍ତି- ନିଜର ଅନନ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧ ଶୈଳୀରେ ଏହି କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାମାନେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତି | ଯାହା ଦ୍ୱାରା କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ଚେନ ଭାଙ୍ଗି ନ ଥାଏ | ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଏହା ହେବ ଯେ ଏହି କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଖୋଜି ନ ପାରନ୍ତୁ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଏହା ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ମାସ୍କ ଲଗାଇ ବୁଲନ୍ତୁ |

କୁସ୍ତିମାନଙ୍କ ଏହି ଶୈଳୀ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ପଦ୍ଧତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ମାନିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଲୋକମାନେ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିବା ଭଳି ମୂର୍ଖତା କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଏପରି ହିଁ ହେବା ଉଚିତ | ସେହିପରି କିଛି ଲୋକ ଏପରି ମଧ୍ୟ ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିଲେ ଯେ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ଡରାଇବା ଏବଂ ଧମକ ଦେଇ, ହିଂସା ସହିତ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ କହିବା ଠିକ ଉପାୟ ନୁହେଁ |

ତେବେ ଏପରି ପ୍ରଥମଥର ନୁହେଁ, ଯେବେ କି ଏହି କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାମାନେ କରୋନା ଯୁଗରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ହେଡଲାଇନକୁ ଆସିଛନ୍ତି | ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ହିଜୋ ଡେଲ ସୋଵରାନୋ ନାମକ ଏକ କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧା ଷ୍ଟାଇଲ ମାସ୍କ ତିଆରି କାରଣରୁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥିଲା ଏବଂ ଏହା ସାହାରରେ ସେ ନିଜର ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ | ହିଜୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପଦ୍ଧତିର ସାହାଯ୍ୟରେ ସେ ନିଜର ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରୁଛନ୍ତି, ଏହାସହିତ ତାଙ୍କ ଘର ମଧ୍ୟ ଚଳାଇ ପାରୁଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *