ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମାଟିରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ କଲେ ରେକର୍ଡ, ଲଗାତାର ୮ ଇନିଂସରେ ଏହି ସ୍କୋର କରିଥିବା ଚତୁର୍ଥ ଖେଳାଳି,ଜାଣନ୍ତୁ ରେକର୍ଡ ବିଷୟରେ

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ (ଏମସିଜି) ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଜାରି ରହିଛି | ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ରବିବାର ଦିନ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଏକ ନୂଆ ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି | ଋଷଭ ପନ୍ତ ବିଶ୍ୱର ଚତୁର୍ଥ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି, ଯିଏକି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ମାଟିରେ ଲଗାତାର ଆଠ ଇନିଂସରେ ୨୫ କିମ୍ବା ୨୫ରୁ ଅଧିକ ରନ ସ୍କୋର କରିପାରିଛନ୍ତି | ଆଠ ଇନିଂସରେ ପନ୍ତଙ୍କ ସ୍କୋର ହେଉଛି-୨୫, ୨୮, ୩୬, ୩୦, ୩୯, ୩୩, ୧୫୯ *, ୨୯ |

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଆଠରୁ ଅଧିକ ସଫଳ ଇନିଂସରେ କୌଣସି ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ୨୫ ରୁ ଅଧିକ ରନ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିନାହାନ୍ତି |ୱାଲି ହେମଣ୍ଡ, ରୁସି ସୁରତି ଏବଂ ଭିଭ ରିଚର୍ଡସ ହିଁ ଏହାପୂର୍ବରୁ କ୍ରମାଗତ ଆଠଟି ସଫଳ ଇନିଂସରେ ୨୫ ରୁ ଅଧିକ ରନ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଥିଲେ |

Google

ଋଷଭ ପନ୍ତ ୨୯ ରନ କରି ଆଉଟ :-

ଟସ ହାରିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରି ଭାରତ ନିଜର ବୋଲରଙ୍କ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ ପ୍ରଥମ ଦିନ ହିଁ ଆୟୋଜକଙ୍କ ଟିମର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ସ୍କୋର ୧୯୫ ରନ ଭିତରେ ଅଟକିଥିଲା | ଏହାର ଜବାବରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଟିମ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି | ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ରୂପରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ପଞ୍ଚମ ୱିକେଟ ପଡି ଯାଇଥିଲା | ୨୯ର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋରରେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ମିଶେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଟିମ ପେନଙ୍କ ହାତ କ୍ୟାଚ ଆଉଟ କରାଇ ଦେଇଥିଲା | ପନ୍ତ ୪୦ ବଲର ସାମ୍ନା କଲେ ଏବଂ ୩ ଛକା ମାରିଥିଲେ |

Google

ବର୍ତମାନ କ୍ରିଜରେ ରାହାଣେ ଏବଂ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଅପରାଜିତ ରହି ବ୍ୟାଟିଂ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି | ରାହାଣେ ତାଙ୍କର ୧୨ ତମ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନର ଖେଳ ଶେଷ ହେବା ସୁଦ୍ଧା ଭାରତ ୫ ୱିକେଟ ବିନିମୟରେ ୨୭୭ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରି ପାରିଛି ଏବଂ ୮୨ ରନ ଆଗରେ ରହିଛି |

ଖାବରାନୁଯାୟୀ, ଚାରି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତ ୦-୧ ପଛରେ ଅଛି | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏଡିଲେଡରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଡେ-ନାଇଟ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତକୁ ୮ ୱିକେଟରେ ହରାଇଥିଲା | ଏହି ଟେଷ୍ଟ ଇତିହାସର ପୃଷ୍ଠାରେ ରେକର୍ଡ ହୋଇଯାଇଥିଲା, କାରଣ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ୩୬ ରନକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା, ଯାହା ଟେଷ୍ଟ ଇତିହାସରେ ଏହା ସର୍ବନିମ୍ନ ମୋଟ ଇନିଂସ ଅଟେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *