କେବିସି ସିଜିନ ୧୨: କ୍ରିକେଟ୍ ସହ ଜଡ଼ିତ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ ନ ପାରି ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଛାଡ଼ିଲେ ଶୋ,କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏହାର ଉତ୍ତର ?

କୋନ ବନେଗା କୋରଡ଼ପତି ସିଜିନ ୧୨ରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିବା ଏପିଶୋଡର ପ୍ରତିଯୋଗୀ ନନ୍ଦିନୀ ମଦନବାଲେ ହଟସିଟରେ ବସିଥିଲେ। ନନ୍ଦିନୀ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ରୁହନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଶୋରୁ ଅତିଶୀଘ୍ର ବାହାରିଗଲେ। ସେ ୧୨.୫୦ ଲକ୍ଷର ପ୍ରଶ୍ନରେ କ୍ଵିଟ କରିବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ।

ଶୋରେ ନନ୍ଦିନୀ ନିଜ ଜୀବନ ବିଷୟରେ କହିଲେକି ତାଙ୍କର ଭାଇଙ୍କର ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହି କଥା କହିବା ସମୟରେ ନନ୍ଦିନୀ ବହୁତ ଭାବୁକ ହୋଇଯାନ୍ତି, ଯାହାପରେ ଅମିତାବ ବଚ୍ଚନ ତାଙ୍କୁ ସାନ୍ତ୍ୱନା ଦେଇ ଭଲ ଭାବରେ ଖେଳିବାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ କରିଲେ।

ନନ୍ଦିନୀ ୬.୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜିତିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ୧୨.୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରା ଯାଇଥିଲା।

Google

ପ୍ରଶ୍ନ: ଟି-୨୦ ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟରେ ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ରୂପରେ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରିବାରେ କେଉଁ ଦଳ ଅଟେ।

କ। ତୁର୍କୀ

ଖ। ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡ

ଗ। ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରଟ

ଘ। ଚେକ ଗଣରାଜ୍ୟ

ଉତ୍ତର:- ଚେକ ଗଣରାଜ୍ୟ

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶୋ’ରେ ରିଷି କପୁରଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ରିଷି କପୁରଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ତାଙ୍କର ଏକ ପୁରୁଣା କାହାଣୀ ସେୟାର କରିଥିଲେ।

ପ୍ରଶ୍ନ: ରିଷି କପୁର ଫିଲ୍ମ ପରଦାରେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ କେଉଁ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ?

କ। ବୁଟ ପଲିସ

ଖ। ଶ୍ରୀ ୪୨୦

ଗ। ଅୱାରା

ଘ। ମେରା ନାମ ଜୋକର

Google

ଶ୍ରୀ ୪୨୦ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ରିଷି କପୁରଙ୍କ ଚରିତ୍ର ବିଷୟରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ପିଲା ବହୁତ ଥିଲେ’। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପଚରା ଯାଉଥିଲା, ତାଙ୍କୁ ମନା ଯାଉଥିଲା ଛିଡ଼ା ହେବା ପାଇଁ, ସେ କାନ୍ଦୁଥିଲେ ଏବଂ କହୁଥିଲେ ମୁଁ ଗୁଳି କରିବି ନାହିଁ ବୋଲି କହୁଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଚକଲେଟ୍ ଦେଇ ଛିଡ଼ା କରାଯାଉଥିଲା। ସେତେବେଳେ ଯାଇ ସେ ସେହି ସଟ ଦେଇଥିଲେ। ସେ ବହୁତ୍ ଭଲ କଳାକାର, ସକ୍ଷମ କଳାକାର ଓ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କଳାକାର ଅଟନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏକ ଏପିସୋଡରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ୧୯୭୫ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶୋଲେର ଏକ କାହାଣୀ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେକି, ‘ଆମେ କ୍ଲାଇମାକ୍ସ ସିନ ସୁଟିଂ କରୁଥିଲୁ, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଜୀ ତଳେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ମୁଁ ପାହାଡ ଉପରେ ଛିଡା ହୋଇଥିଲି। ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଜୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ବନ୍ଧୁକରେ ଶୀଘ୍ର ଶୀଘ୍ର ଗୁଳି ଭରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା। ଯେତେଥର ସେ ଗୁଳି ଧରୁଥିଲେ ସେତେଥର ଗୁଳି ଖସି ପଡୁଥାଏ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସିନକୁ ବାରମ୍ବାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ଧରାମ ଜୀ ଏତେ ରାଗିଗଲେ ଯେ ସେ ଗୁଳି ନେଇ ସିଧାସଳଖ ବନ୍ଧୁକରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଦେଲେ। ତାହା ପ୍ରକୃତ ବୁଲେଟ୍ ଥିଲେ, ଓ ରାଗରେ ସେ ବନ୍ଧୁକ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ। ମୁଁ ପାହାଡ ଉପରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲି ଗୋଟିଏ ଗୁଳି ମୋ କାନ ଦେଇ ଗଲା। ତାହା ପ୍ରକୃତର ଗୁଳି ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ବଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ। ‘

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *