ଆମେରିକାର ନବ ନିର୍ବାଚିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ଦଳରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ ଭାରତୀୟ ସାମିଲ,ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ କିଏ ସାମିଲ ହେଲେ !

ଆମେରିକାର ନବନିର୍ବାଚିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ ନିଜର ପ୍ରଶାସନରେ ଦୁଇଟି ଶୀର୍ଷ ପଦ ଓ ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକା ମୂଳର ନିବାସୀମାନଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଗୌତମ ରାଘବନ ଅଛନ୍ତି ଯିଏକି ଭାରତରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ଜୋ ବାଇଡେନ ଅଫିସ ଅଫ ପ୍ରାଇମେରୀ ପର୍ସନାଲର ଡେପୁଟି ଡାଇରେକ୍ଟର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ହେଉଛନ୍ତି ବିନୟ ରେଡ୍ଡୀ ଯିଏକି ସ୍ପିଚ ରାଇଟିଙ୍ଗ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେବ।

ଜଣାଇଦେଉଛୁକି ପୂର୍ବରୁ ଗୌତମ ରାଘବନ ଆମେରିକାର ଚିଫ ଅଫ ଷ୍ଟାଫ ରହିସାରିଛନ୍ତି। ଆମେରିକାରେ ଆଗକୁ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ନୂଆ ପ୍ରଶାସନ ପାଇଁ ୪୦୦୦ ପାଖାପାଖି ପଦକୁ ଭରିବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଯେଉଁ ମାନଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିଜର ବିବେକ ଅନୁସାରେ ପ୍ରଶାସନିକ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତି।

Google

ଏଥି ସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ରେଡ୍ଡୀ ଯିଏକି ବିଡେନଙ୍କ ଭାଷଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ, ପ୍ରଥମରୁ ଯେତେବେଳେ ବାଇଡେନ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଥିବାବେଳେ ବିଡେନଙ୍କ ସହ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମଧ୍ୟ ସେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟିତ୍ଵ ନିଭାଇଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଭାଷଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ରେଡ୍ଡୀ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ଆମେରିକାର ନିର୍ବାଚିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆଉ ଚାରୋଟି ନିଯୁକ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଯେଉଁଥିରେ ଏନି ଫିଲିପ୍ପ, ଯିଏ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଫିସ ଅଫ ଏଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନ ଏଣ୍ଡ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେବେ ଯିଏକି ଏକ୍ଜିକ୍ୟୁଟିବ ୱିଙ୍ଗର ପରିଚାଳନା କରିବେ। କ୍ଲିଣ୍ଟନ୍ ଏବଂ ଓବାମା ପ୍ରଶାସନର ଭେଟେରାନ୍ ରୟାନ୍ ମୋଣ୍ଟୋୟା କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଏବଂ ଆଡଭାନ୍ସର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେବେ। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ବିଡେନ ସହକର୍ମୀ ଥିବା ବୃସ ରିଡ ତାଙ୍କୁ ଡେପୁଟି ଚିଫ୍ ଅଫ ଷ୍ଟାଫ୍ ଓ ଏଲିଜାବେଥ୍ ୱିଲକିନ୍ସଙ୍କୁ ଚିଫ ଅଫ ଷ୍ଟାଫର ବରିଷ୍ଠ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି।

ଜଣାଇଦେଉଛୁକି ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସୋମବାର ଜୋ ବାଇଡେନ ଭାରତୀୟ ଆମେରିକା ଭାରତ ରାମମୂର୍ତ୍ତିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଆର୍ଥିକ ପରିଷଦର ଉପ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରୂପରେ ନାମିତ କରାଯାଇଛି। ଏହା ଏକ ପ୍ରମୁଖ ବିଭାଗ ଅଟେ ଯାହା ଘରେଲୁ ଓ ବଇଷିକ ଆର୍ଥିକ ନୀତି ଉପରେ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାନ୍ତି।

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *