ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ଼ ଅପଡେଟ, ଜାଣନ୍ତୁ କେବେ ଦଳ ସହ ଯୋଡ଼ିହେବେ ରୋହିତ

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟୁରରେ ଅଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେଠାରେ ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ଖେଳୁଛି। ଚାରି ମ୍ଯାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୦-୧ ପଛରେ ଅଛି। ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ଯାଚ ଡିସେମ୍ବର ୨୬ରୁ ମେଲବର୍ନରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ। କିନ୍ତୁ ତା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅପନର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନେଇ ଅପଡେଟ ଆସିଛି। କୁହାଯାଉଛିକି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଡିସେମ୍ବର ୩୦ ପରେ ଦଳ ସହ ଯୋଡିବେ।

Google

ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୪ ଡିସେମ୍ବରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ୧୪ ଦିନର କ୍ୟାରେଣ୍ଟାଇନ ଅବଧି ଶେଷ ନକରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ। ରୋହିତ ଶର୍ମା ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଡନୀରେ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। କିନ୍ତୁ ସିଡନୀରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଥିବା କୋରୋନା ମାମଲା ହେତୁ ରୋହିତଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସତର୍କ ରହିଛି। ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଏଏନଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ସିଡନୀରୁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଏକ ବାୟୋ-ସୁରକ୍ଷିତ ପରିବେଶରେ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି। ଦଳ ପରିଚାଳନା ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛି। ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଆସେ କିମ୍ବା କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଭବ କରୁ, ତେବେ ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ସିଡନୀରୁ ବାହାରକୁ ନେଇଯିବୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି।’

କ୍ରିକବଜ ଅନୁସାରେ ବିସିସିଆଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେକି ରୋହିତଙ୍କୁ ମେଲବର୍ନରେ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ କରାଯାଉ। ଯଦି ତାଙ୍କୁ ମେଲବର୍ନ ପଠାଗଲା ତେବେ ରୋହିତଙ୍କ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ପିରିୟଡ ଶେଷ ହେବା ପରେ ସେ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ। ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ମ୍ଯାଚ ସିଡନୀରେ ଖେଳାଯିବ। କରୋନାର ବଢୁଥିବା ମାମଲାକୁ ଦେଖି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା କଥା ବିଚାର କରୁଛି, ଦ୍ଵିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ଯାଚର ଅଧିନାୟକତ୍ଵ ଅଜିଙ୍କ୍ଯା ରାହାଣେ କରିବେ।

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *