ଘିଅ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ପୋଲିସର ଚଢ଼ାଉ,ପଶୁମାନଙ୍କର ଚର୍ବି ଓ ହାଡ଼ରେ ତିଆରି କରାଯାଉଥିଲା ନକଲି ଘିଅ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆଗ୍ରାଠାରେ ପୋଲିସ ନକଲି ଘିଅ ତିଆରି କରୁଥିବା କାରଖାନାର ଖୁଲାସା କରିଛି | ଯେଉଁଠାରେ ପଶୁମାନଙ୍କର ଚର୍ବି, ହାଡ, ଶିଙ୍ଗ ଏବଂ ଖୁରାକୁ ଫୁଟାଇ ଘିଅ ତିଆରି କରାଯାଉଥିଲା | ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ୧୦୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ନକଲି ଘିଅ ବ୍ୟତୀତ ଚାରିଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ଏବଂ ଦୁଇଜଣ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଖସି ପଳାଇଛନ୍ତି | ପୋଲିସ ଏମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କେସ କରି କାରଖାନାକୁ ସିଲ କରିଦେଇଛି |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ କାରଖାନାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ନକଲି ଘିଅ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି | ସୂଚନା ପାଇଁ ପହଁଚିଥିବା ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ବିଭାଗର ଟିମ ଧରାଯାଇଥିବା ଘିଅର ନମୁନା ନେଇ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି | ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ତ୍ରିଭୁବନ ନାରାୟଣ ସିଂ ୬ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କାରଖାନା ଅପରେଟର ଚାନ୍ଦ ବାବୁ, ଇକବାଲ ଏବଂ ତାହିରଙ୍କୁ ଆରେଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି |

Google

ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଅରବିନ୍ଦ କୁମାର ନିର୍ବାଲ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ମୋହାଲା ଭ୍ୟାପରିଆନରେ ମଇଁଷିର ଶିଙ୍ଗ ଏବଂ ପଶୁମାନଙ୍କର ଚର୍ବିକୁ ତରଳାଇ ନକଲି ଘିଅ ତିଆରି କରିବାର ବ୍ୟବସାୟ ଚାଲୁଥିଲା | ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ବିଭାଗ ଟିମ ଜବତ କରିଥିବା ଘିଅର ନମୁନା ନେଇ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଇ ଦେଇଛନ୍ତି | ଏଠାରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ମିଳିଛି, ଯାହାର ବ୍ୟବହାର ଚର୍ବିକୁ ଘିଅରେ ପରିଣତ କରିବା ପାଇଁ କରାଯାଉଥିଲା |

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏଠାରେ ମଇଁଷିର ଶିଙ୍ଗ ଏବଂ ପଶୁମାନଙ୍କର ଚର୍ବିରୁ ଘିଅ ତିଆରି କରାଯାଉଥିଲା | ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରି କାରଖାନାକୁ ସିଲ କରି ଦିଆଯାଇଛି | ପଳାଇ ଯାଇଥିବା ଶଲୋ ଏବଂ ଶୋହିଲଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉ

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *