ନାମୀଦାମୀ ମସଲା କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ,ଗଧ ଗୋବର ଓ ନକଲି ରଙ୍ଗରେ ହେଉଥିଲା ତିଆରି,୩୦୦ କିଲୋ ନକଲି ମସଲା ଜବତ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ହାଥରସରେ ପୋଲିସ ସୋମବାର ରାତିରେ ଏକ କାରଖାନା ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ନକଲି ମସଲାର ଏକ ବଡ ର୍ୟାକେଟର ଖୁଲାସା କରିଛି | କାରଖାନାର ଲୋକମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ରାଣ୍ଡ ନାମରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ମସଲା ତିଆରି କରୁଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ଗଧର ଗୋବର, ଏସିଡ୍ ଏବଂ ଘାସ (ଭୁସି)ର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିଲା | ପୋଲିସ ୩୦୦ କିଲୋଗ୍ରାମରୁ ଅଧିକ ନକଲି ମସଲାକୁ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି |

ନକଲି ମସଲା କାରଖାନାର ମାଲିକ ଅନୁପ ଭର୍ସୟଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିନେଇଛି | ଭର୍ସୟ ହିନ୍ଦୁ ଯୁବା ବାହିନୀଙ୍କ ‘ମଣ୍ଡଳ ପ୍ରହରୀ’ ଅଟନ୍ତି |

ହାଥରସର ନାଭିପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ତାଙ୍କ କାରଖାନାରେ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଲାଲୀ ଲଙ୍କା ପାଉଡର, ଧନିଆ ପାଉଡର ଭଳି ଅନେକ ମସଲା ପାଇଛି | ଗରମ ମସାଲା ଏବଂ କଦଳୀରେ ଗଧର ଗୋବର, ରଙ୍ଗ, ଏସିଡ୍ ଏବଂ ଘାସର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିଲା |

Google

ପୋଲିସ ମସଲାଗୁଡିକର ୨୭ ଟି ନମୁନାକୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବାପାଇଁ ଲାବୋରେଟୋରୀକୁ ପଠାଇଛି | ସଂଯୁକ୍ତ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ପ୍ରେମ ପ୍ରକାଶ ମୀନା କହିଛନ୍ତି ଯେ କାରଖାନା ମାଲିକ ଭର୍ସୟଙ୍କୁ ସିଆରପିସି ଧାରା ୧୫୧ ଅନୁଯାୟୀ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇଛି | ମୀନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଥରେ ଲ୍ୟାବ ଟେଷ୍ଟର ଫଳାଫଳ ବାହାରିବା ପରେ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ମାନକ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ କରାଯିବ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବହୁତ ସମୟଠାରୁ ମିଳୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଫୁଡ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ସହ ଏଠାରେ ଅଭିଯୋଗ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା |

ଏହା ମଧ୍ୟରେ, ୟୁପି ସ୍ପେଶାଲ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ (ଏସଟିଏଫ) ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇର ତୁରନ୍ତ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଜଣେ ର୍ୟାକେଟକୁ ଗିରଫ କଲେ ଏବଂ ବସ୍ତି ଜିଲ୍ଲାର ସଦ୍ଦାମ ହୁସେନ ଅନସାରୀ ରୂପରେ ପରିଚିତ ଥିବା ତାଙ୍କ ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡକୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *