ବାପା ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ବିକି ଦେଲେ ,ତା ପରେ ପୁଣି ଜବରଦସ୍ତ ବାହାଘର କରାଇଲେ,ଆଉ ତା ପରେ ..ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଉଜୟୀନୀର ନୀଳଗଙ୍ଗା ଥାନାରେ ଝିଅ କିଣାବିକା କାରବାର କରୁଥିବାର ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ବାପା ନିଜ ଝିଅକୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଦେଲେ | ଯେତେବେଳେ ନାବାଳିକା ଝିଅ ଆପତ୍ତି କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ବାପା କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟଙ୍କା ନେଇଛି |

ଏହା ପରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଉଦୟପୁରରେ ବାପା ନିଜ ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ନେଇଯାଇ ତାର ବାହାଘର କରାଇ ଦେଇଥିଲେ | ଉଜୟୀନୀର ପ୍ରକାଶନଗରର ବାସିନ୍ଦା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଟଙ୍କା ପାଇଁ ନିଜ ଝିଅର ସଉଦା କରିଥିଲା | ପୀଡିତା ଚାଇଲଡ ଲାଇନ ମାଧ୍ୟମରେ ପୋଲିସକୁ ଏହି କଥାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ବିଭିନ୍ନ ଧାରାରେ କେସ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି |

Google

ଝିଅଟି ପୋଲିସକୁ କହିଛି ଯେ ମୁଁ ଏହି ବାହାଘରକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲି, କିନ୍ତୁ ବାପା ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ | ପୋଲିସର ଅନୁସନ୍ଧାନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଝିଅଟି ବିରୋଧ କରିବା ପରେ ବାପା ଝିଅଟିକୁ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ଟଙ୍କା ନେଇଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ବିବାହ କରିଦେ, ପରେ କେତେବେଳେ ଆଉ କେଉଁଠି ବିବାହ କରିଦେବା | ଏହା ପରେ ଉଦୟପୁରକୁ ନେଇ ଯାଇ ତାଙ୍କର ବାହାଘର କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସେହି ଉଦୟପୁରରେ ଯୁବକଙ୍କ ପାଖରେ ଛାଡି ଆସିଥିଲେ | ପୀଡିତାଙ୍କ ଘରେ ବାପା ମା ଓ ଜଣେ ଭାଇ ରୁହନ୍ତି |

ତା ପରେ କିଣିଥିବା ଯୁବକ ପୀଡିତାଙ୍କ ସହିତ ବଳାତ୍କାର କଲେ ଏବଂ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ | ଝିଅଟି ଯେତେବେଳେ ଉଜୟୀନୀକୁ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେ ଚାଇଲଡ ଲାଇନକୁ ଫୋନ କରି ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ | ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା | ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବଳାତ୍କାର, ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ଏବଂ କିଣାବିକା କାରବାର ଧାରା ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛନ୍ତି |

ଏଏସପି ଅମରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଘଟଣାକ୍ରମ ଗତକାଲି ନୋଟିସକୁ ଆସିଥିଲା | ଝିଅଟିର ବୟସ ୧୬ ବର୍ଷ ଅଟେ | ତାଙ୍କ ବାପା ତାକୁ ରାଜସ୍ଥାନ ଯାଇ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ବାହାଘର କରାଇ ଦେଇଥିଲେ | ଏ ଅଭିଯୋଗ ଝିଅଟି ନିଜେ ଆସି କରିଥଲା | ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟକୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ଆମେ ଝିଅର ବାପା ଏବଂ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ବାହାଘର କରାଯାଇଥିଲା, ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛୁ | ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିର ବୟସ ପ୍ରାୟ ୩୫ ବର୍ଷ ଅଟେ |

Google

ଏହାସହିତ ଏହି ବାହାଘର ଏବଂ କିଣାବିକା କାରବାରରେ ଜଣେ ମଧ୍ୟସ୍ଥି ମହିଳା ଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି | ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଆଉ ଏକ ମହିଳାଙ୍କ ନାମ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି, ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖୋଜା ଚାଲିଛି | ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ କରାଯିବ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସମ୍ପୂର୍ଣ ଘଟଣାକ୍ରମର ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସଂଗଠିତ ଗୋଷ୍ଠୀ ରହିଛି ଏବଂ ଯଦି ଏପରି ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *