୬ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ଲାଗିଲା ଗେମ ଖେଳିବାର ନିଶା, ମା’ଙ୍କ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡରୁ ଲୁଚାଇ ଉଡାଇ ଦେଲା ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ଛଅ ବର୍ଷର ଏକ ବାଳକ ଲୁଚିକରି ନିଜ ମା’ଙ୍କ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡରୁ ୧୧.୭୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଦେଇଛି | ବାସ୍ତବରେ ପିଲାଟି ନିଜ ମା’ଙ୍କ ଆଇପ୍ୟାଡରେ ଗେମ ଖେଳୁଥିଲା ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ସେ ଭରଚୁଆଲ ‘ଗୋଲଡେନ ରିଙ୍ଗସ’ କିଣିବାପାଇଁ ଆପଲ ଆପ ଷ୍ଟୋର୍‌ରେ ଅନେକ ଥର ମା’ଙ୍କ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡର ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ |

ମାଙ୍କ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡରୁ ପ୍ରାୟ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିବାର ଏହି ମାମଲା ଆମେରିକାର କନେକ୍ଟିକଟର ଅଟେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିବାରକୁ ଏତେ ବଡ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ଦେବାରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଲ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି |

Google

ଡେଲି ମେଲରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୬ ବର୍ଷର ଏହି ବାଳକର ନାମ ଜର୍ଜ ଜନସନ ଅଟେ | ଜର୍ଜ ମାଆ ଜେସିକାଙ୍କ ଆଇପ୍ୟାଡରେ ନିଜ ପସନ୍ଦର ଗେମ ସୋନିକ ଫୋର୍ସଜ ଖେଳୁଥିଲେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଗେମରେ ନୂତନ କ୍ୟାରେକ୍ଟରର ବ୍ୟବହାର ଏବଂ ଶୀର୍ଷ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସେ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡ ଦ୍ୱାରା କିଣି ଚାଲିଥିଲେ |

ସେହିପରି, କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡର ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଥମଥର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବା ବିଲ ଆସିଥିଲା ସେତେବେଳେ ଜେସିକା କିଛି ବି ବୁଝିପାରି ନଥିଲେ ଯେ ଏସବୁ ଗେମ ଖେଳିବା କାରଣରୁ ହୋଇଛି | ଜେସିକାଙ୍କୁ ଲାଗିଥିଲା ଯେ ଏସବୁ ଅନ୍ୟ କେହି ଠକିଛନ୍ତି | ଏହି କାରଣରୁ ସେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଆରମ୍ଭ ୬୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଆପଲ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରି ନଥିଲେ |

ଜେସିକା ୬ ବର୍ଷର ଜର୍ଜଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ପ୍ରକୃତରେ କଣ କରିଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଜର୍ଜ ଉତ୍ତର ଦେଲେ – ମା, ମୁଁ ତୁମକୁ ଟଙ୍କା ଦେଇଦେବି | ଜେସିକା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ତାଙ୍କର ଆୟ ଏହି ବର୍ଷ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ କମ ହୋଇଯାଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଣାନାହିଁ ଯେ ଆମେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ କିପରି ପାଳନ କରିବୁ |

ଆପଲ କମ୍ପାନୀ ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ରିଫଣ୍ଡ ଦେବାକୁ ଏଥିପାଇଁ ମନ କରିଦେଲା କାରଣ ପେରେଣ୍ଟସ ଚାଇଲଡ ପ୍ରୂଭ ସେଟିଙ୍ଗ ଅନ କରିପାରି ନଥିଲେ | ସେହିପରି ନିଜ ପୁଅର ଅଜବ ପ୍ରକାରର କାମ ଉପରେ ମା ଜେସିକା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅର କର୍ଯ୍ୟକଳାପ କୌଣସି ଡ୍ରଗ୍ସ ଏଡିକ୍ଟଙ୍କ ଭଳି ହୋଇଯାଇଥିଲା | ସେ ଗେମକୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରକାରର ଫାନ୍ଦ ବୋଲି ଆଖ୍ୟା ଦେଲେ |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *