ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ୨.୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରଥମ ଅଡି କାର୍ ବର୍ତମାନ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଖାଉଛି ଧୂଳି, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ କ’ଣ?

କ୍ରିକେଟର ୩ଟି ଯାକ ଫର୍ମାଟ ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର କ୍ୟାପଟେନ ଥିବା ବିରାଟ କୋହଲି ନିଜର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ କପ୍ତାନି ସହ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପରିଚିତ|ରନ୍ ମେସିନ ବିରାଟ କୋହଲି ପଡ଼ିଆରେ ସବୁବେଳେ ବହୁତ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକରେ ନଜର ଆସିଥାନ୍ତି|ବିରାଟ ଏହି ସମୟରେ ସବୁଠାରୁ ଏକ ଧନୀ କ୍ରିକେଟର ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟତମ|ଭାରତୀୟ କ୍ୟାପଟେନର ପ୍ରବଳ ଲୋକପ୍ରିୟତା ତାଙ୍କୁ କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ ବନାଇଥିଲା|ଯୁବା କ୍ରିକେଟର କୋହଲିଙ୍କୁ ନିଜର ରୋଲ ମଡେଲ ମାନନ୍ତି|ଟି-୨୦, ଏକଦିବସୀୟ, ଟେଷ୍ଟ ରେ କୋହଲି ଅନନ୍ୟ ଶୈଳୀରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥାନ୍ତି|

କୋହଲିଙ୍କ ପାଖେ ଏବେ ବହୁତ ସୈଖୀନ କାର ରହିଛି|ଏହା ମଧ୍ୟ କୋହଲିଙ୍କ ପସନ୍ଦଯୋଗ୍ୟ|ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଅନେକ ସୈଖୀନ କାର ରହିଛି|ସେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲମ୍ବା ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଡି ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସଡର ଅଟନ୍ତି|ସେ ମଧ୍ୟ ଅଡି ଇଣ୍ଡିଆର ଯେକୌଣସି ନୂଆ କାର୍ ଲଞ୍ଚରେ ଆସିଥାନ୍ତି|

Google

ଯଦି କୋହଲିଙ୍କୁ ପ୍ରତିଥର ଏକ ନୂଆ କାର‌ ମିଳେ, ତେବେ ପୁରୁଣା କାର କ’ଣ ହୁଏ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ସବୁବେଳେ ଫ୍ରାନ୍ସଙ୍କ ମନରେ ଆସିଥାଏ |କୋହଲିଙ୍କ ଏକ ପୁରୁଣା ଗାଡ଼ି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପଡି ରହିଛି|ଏହି କାରରେ ଧୂଳି ଓ ମଇଳା ଲାଗିରହିଛି|କେଉଁ ଅପରାଧରେ ଏହି ଗାଡିକୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି, ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା|

ଯେତେବେଳେ ଅଡି ଇଣ୍ଡିଆ ଆର୍•୮ ଲଞ୍ଚ କଲା, ସେତେବେଳେ କୋହଲି ପୁରୁଣା ମଡେ଼ଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ|ଏହା ୨୦୧୨ ର ଆର୍•୮ ମଡେଲ ଥିଲା|ଏହା ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ କାର ଥିଲା|୨୦୧୬ ରେ ସେ ସାଗର ଠକ୍କର ନାମକ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ|ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସାଗର ଏକ ଦୁର୍ନୀତିରେ ସଂପୃକ୍ତ ହେତୁ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ବ୍ୟାଜାପ୍ତ କରିଥିଲେ|ସେହି କାର୍ ଏବେ ପଡିଛି|ସାଗର ନିଜର ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ଗିଫ୍ଟ ଦେବାପାଇଁ ଏହି କାର୍ କିଣିଥିଲେ|

କଲସେଣ୍ଟର ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ରେଡ୍ କରି ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ବ୍ୟାଜାପ୍ତ କରି ଅଡି-୮ କୁ ଜବତ କରିଥିଲା|ବିରାଟ କାଗଜପତ୍ର ଠିକ୍ କରିଥିବାରୁ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିନଥିଲେ|ସେ ଏହି କାରକୁ ୨.୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିଲେ|ଏହା କିଣିବାର ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା|

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *