ଆମେରିକୀୟ ନେତାମାନଙ୍କ ସହିତ ରାତି ବିତାଉଥିଲେ ଏହି ମହିଳା, ଚୀନ ପାଇଁ କରୁଥିଲେ ଗୁପ୍ତଚର କାମ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଚୀନ ପକ୍ଷରୁ ଆମେରିକାରେ ଗୁପ୍ତଚରଙ୍କ କାମ କରିବାର ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି | axios.com ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଚୀନର ଜଣେ ମହିଳା ପ୍ରାୟ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେରିକାରେ ରହିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ନେତାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ରୋମାଣ୍ଟିକ ସମ୍ପର୍କ ରହିଥିଲା | ଅତି କମରେ ଯୁଇଜଣ ନେତାଙ୍କ ସହିତ ମହିଳା ଜଣକ ରାତି ମଧ୍ୟ ବିତାଇଥିଲେ |

Google

ଡେଲି ମେଲ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଫାଙ୍ଗ ଫାଙ୍ଗ କିମ୍ବା ଖ୍ରୀଷ୍ଟାଇନ ଫାଙ୍ଗ ନାମକ ମହିଳା କଥିତ ରୂପରେ ଚୀନ ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ସହ କାମ କରୁଥିଲେ | ଫାଙ୍ଗ ଆମେରିକାର ଅନେକ ନେତାମାନଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ | ଫାଙ୍ଗ ୨୦୧୧ ରୁ ୨୦୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେରିକାର କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରେ ରହୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅନୁଭବ ହେଲା ଯେ ଏଫବିଆଇ ତାଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିପାରେ ସେତେବେଳେ ସେ ଆମେରିକାରୁ ପଳାଇ ଆସିଥିଲେ |

Google

ଫାଙ୍ଗ ଆମେରିକାର ସଂସଦର ସବୁଠାରୁ କମ ବୟସର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ନିକଟତର ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ | ଆମେରିକାର ସାଂସଦ ଏରିକ ସ୍ବାଲବେଲଙ୍କ ପୁଣିଥରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ସମୟରେ ଫାଙ୍ଗ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ | ଫାଙ୍ଗ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହରେ ତୁଲସୀ ଗାବାର୍ଡଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ | କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆର ରାଜନୈତିକ ସର୍କଲରେ ଫାଙ୍ଗ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ | କଥିତ ଭାବରେ ସେ ଦୁଇ ନିର୍ବାଚିତ ନେତାଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ | axios.com ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମହିଳାଜଣକ ଚୀନର ସୁରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଗୁପ୍ତଚର ଭାବରେ କାମ କରିଛନ୍ତି |

Google

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଫାଙ୍ଗଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏଫବିଆଇକୁ ହଠାତ ଜଣାପଡିଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ଏଜେନ୍ସିମାନେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିଲେ | ଫାଙ୍ଗଙ୍କ ବିଷୟରେ ଖୁଲାସା କରିବାରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ଚୀନ କେତେ ପରିମାଣ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନ୍ୟ ଦେଶଗୁଡିକରେ ପଶି ସୂଚନା ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି |

Google

ସେହିପରି, ଫାଙ୍ଗଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ଆମେରିକା ଆସିବାପାଇଁ କାଲିଫର୍ନିଆ ଷ୍ଟେଟ ୟୁନିଭରସିଟିରେ ନାମ ଲେଖାଇଥିଲେ | ଫାଙ୍ଗ ଚାଇନିଜ ସ୍ଟୁଡ଼େଣ୍ଟ ଆସୋସିଏସନ ଏବଂ ଏସୀୟ ପେସିଫିକ ଆଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଆମେରିକୀୟ ସାଧାରଣଜନତା ବିଭାଗରେ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ହୋଇ ପାରିଥିଲେ | ଏହି ପଦବୀରେ ରହିବା ସମୟରେ ଫାଙ୍ଗ କାଲିଫର୍ନିଆର ରାଜନୈତିକ ସର୍କଲରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲେ |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *