୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇ କିଣିଥିଲେ ବିଦ୍ୟୁତ ବଲବ, ସବୁ ସତ ଜଣାପଡିଲା ପରେ ଶେଷରେ ମୁଣ୍ଡ ପିଟିଦେଲେ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ମାମଲା

ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ବରେଲିର ଠକ ମାନେ ଚମତ୍କାର ବଲବ କହି ତାଙ୍କଠାରୁ 9 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ କରିଛନ୍ତି । ତିନିଜଣ ଯୁବକ ଜଣେ ବେପାରୀଙ୍କୁ କଥିତ ଆକାରରେ ଏକ ମ୍ୟାଜିକ ବଲବ 9 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ । ଠକମାନେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଜଣକୁ ଭରସା ଦେଇ କହିଥିଲେ ଏହି କୁହୁକ ବଲବ ଜରିଆରେ ତାଙ୍କ ଘରେ ସୁନା ଓ ଟଙ୍କା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ ।

ଆରୋପୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁରର ଖିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥାଏ । ଆରୋପୀ ଜଣକ ବିଶେଷ ମ୍ୟାଗନେଟ ଜରିଆରେ ବଲବଟିକୁ ଜଳାଇ ବ୍ୟବସାୟୀର ବିଶ୍ୱାସ ଜିତିଥିଲା ଏବଂ ତାକୁ 89 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରିକରି ସେଠାରୁ ଚାଲିଗଲା । ବେପାରୀ ଜଣକ କରୋନା ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ବେପାରରେ କ୍ଷତି ସହୁଥିଲା ଓ ଏହି ଜିନିଷ ଜରିଆରେ ସେ ସହଜରେ ଲାଭ ପାଇବାପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲା ।

Google

ଏହି ମାମଲା ସେତେବେଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଯେତେବେଳେ ତିନିଜଣ ଆରୋପୀ ଛୁଟକଲ ଖାଁ, ମାସୁମ ଖାଁ ଓ ଇରଫାନ ଖାଁଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଥାନରେ ଏଫଆଇଆର ଦିଆଗଲା । ସେହିପରି ପୀଡିତ କାରବାରୀଙ୍କ ନାମ ନିତେଶ ମାଲହୋତ୍ରାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ହୋଇଥିଲା ।

Google

ଇଂରାଜୀ ଖବର କାଗଜ ଦ ଟାଇମସ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ମୁତାବିକ, ଆରୋପୀ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ମାଲହୋତ୍ରାଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଫସାଇବାପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ପୀଡିତଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହି ବଲବ ସମୃଦ୍ଧି ପ୍ରଦାନ କରେ । ମାଲହୋତ୍ରାଙ୍କୁ ଆରୋପୀମାନଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ହୋଇନଥିଲା ଓ ସେ ସେହି ବଲବକୁ 9 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିଲେ ପରେ ଏହା ଗୋଟିଏ ସାଧାରଣ ବଲବ ଥିଲା ।

Google

ଏହି ମାମଲାକୁ ନେଇ ଖିରିର ଏସଏସପି ବିଜୟ ଢ଼ିଲେ କହିଥିଲେ କି, ଇରଫାନ ଉପରେ ଅଧା ଡଜନର ଧୋକାଧାଡି ମାମଲା ଦର୍ଜ ରହିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ତା’ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ ସାଧାରଣ ଲୋକକୁ ଠକିବା ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *