କରୋନା ଟୀକା ଚୋରି ହେବାର ଆଶଙ୍କା , କଡା ସୁରକ୍ଷା ଦେଇ ବ୍ରିଟେନରେ କରାଯାଉଛି ଡେଲିଭରି,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ବ୍ରିଟେନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନଠାରୁ କରୋନା ଟୀକାକରଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିକା ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି | ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସିମାନେ ସରକାରଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଅପରାଧୀଙ୍କ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଟୀକା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ଯାଇପାରେ | ତେଣୁ ବିଶେଷ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯାଉଛି |

ଦି ସନର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି | ବ୍ରିଟିଶ ମିଡିଆରେ କରୋନା ଟିକାକୁ ” ତରଳ ସୁନା ” ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି | ତରଳ ସୁନାର ଡେଲିଭରି କରୁଥିବା ଟ୍ରକଗୁଡିକ ଜିପିଏସ ଟ୍ରାକିଂ ସହିତ ପଠାଯାଉଛି, ଲକିଂ ସିଷ୍ଟମ ଏବଂ ଆଲାର୍ମ ମଧ୍ୟ ଲଗାଯାଇଛି |

Google

ବ୍ରିଟେନରେ ଟିକାର ସପ୍ଲାଇ ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ମନିଟରିଂ ଷ୍ଟେସନ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି | ପ୍ରାୟ ୫୦ଟି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଟୀକାକରଣ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଉଛି | ଫାଇଜର କମ୍ପାନୀ ବେଲଜିୟମରୁ ବ୍ରିଟେନକୁ ଟିକାର ଡେଲିଭରି କରିଛି |

ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ଟୀକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ୧୪,୦୦୦ ସୈନିକଙ୍କୁ ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇରେ ରଖାଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ କାମରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇପାରିବ | ସେହିପରି, ଇଣ୍ଟରପୋଲ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ଯେ ଅପରାଧୀ ଲୁଟ କରିପାରନ୍ତି | ଇଣ୍ଟରପୋଲର କହିବା କଥା ହେଉଛି ଯେ ଅପରାଧୀଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ ଟିକାର ସପ୍ଲାଇ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ବାଧା ଦେଇପାରେ |

ଇଣ୍ଟରପୋଲର ସେକ୍ରେଟେରୀ ଜେନେରାଲ ଜୂର୍ଗନ ଷ୍ଟକ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୀମିତ ସପ୍ଲାଇ ଏବଂ ବହୁ ଚାହିଦା କାରଣରୁ ଅପରାଧୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିରେ କରୋନା ଟିକାର ମୂଲ୍ୟ ତରଳ ସୁନା ସହିତ ସମାନ ହୋଇଯାଇଛି | ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ ୟାର୍ଡର ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ଯାଞ୍ଚକର୍ତ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅପରାଧୀମାନେ ଟିକା ଭର୍ତ୍ତି ଗାଡିକୁ ହାଇଜେକ କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ବଦଳରେ ଟଙ୍କା ମାଗି ପାରନ୍ତି |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *