ଆଜି ଏହି ୫ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ, ଜଣେ ଜଣକ ଠାରୁ ଅଟନ୍ତି ଧୁରନ୍ଧର

ଭାରତୀୟ ଟିମ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ ଅଟେ | ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତୀୟ ଟିମକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ, ଯେବେକି ଆଜି ୫ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ମଧ୍ୟ ଅଟେ | ଯେଉଁଥିରୁ ୩ ଜଣ ଖେଳାଳି ନିଜେ ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଟିମର ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି | ସେହିପରି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଟିମରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏହିପରି ଆଜି ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ରହିଛି |

ବହୁତ କମ ସମୟରେ ଏହା ଘଟିଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଏତେ ବଡ ସଂଖ୍ୟାରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ହିଁ ଏତେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରାଯାଏ | ଏହିପରି ହିଁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ୬ ଡିସେମ୍ବରରେ ହୋଇଥାଏ | ବାସ୍ତବରେ, ଆଜି ଅର୍ଥାତ୍ ଡିସେମ୍ବର ୬ ତାରିଖ, ୨୦୨୦ ରେ ଭାରତୀୟ ଟିମର ଷ୍ଟାର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜଡେଜା, ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବୋଲର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାହ, ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶ୍ରେୟସ ଅୟର, ଟେଷ୍ଟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କରୁଣ ନାୟର ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଆରପି ସିଂଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଅଟେ | ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ବୁମରାହ, ଜଡେଜା ଏବଂ ଅୟର ଭାରତୀୟ ଟିମ ସହିତ ଅଛନ୍ତି |

Google

ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଏଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ ଅଟନ୍ତି, କାରଣ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜଡେଜା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାହ ହେଉଛନ୍ତି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀର ବୋଲର, ଯିଏକି ଭାରତୀୟ ଟିମ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶ୍ରେୟସ ଅୟର ବର୍ତ୍ତମାନ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି | ସେହିପରି କରୁଣ ନାୟର ହେଉଛନ୍ତି ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଯିଏକି ଦେଶ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଟ୍ରିପଲ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | ଆରପି ସିଂ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଭାରତୀୟ ଟିମର ଅଂଶ ରହିଆସିଛନ୍ତି |

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ଏହା ମଧ୍ୟ ଯେ କେବଳ ଭାରତର ନୁହେଁ, ବରଂ ଡିସେମ୍ବର ୬ ତାରିଖକୁ ଏକ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ | ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ଆଣ୍ଡ୍ରିୟୁ ଫ୍ଲିଣ୍ଟଫ | ତେବେ ଫ୍ଲିଣ୍ଟଫ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ନିଜ ଟିମ ପାଇଁ ଖେଳି ଆସୁଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଅନେକ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ସହିତ କୋଚ ଭାବରେ ଯୋଡି ହୋଇଛନ୍ତି |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *