ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ: ନିଜର ୧୨ଟି ବଡ ବଡ ଜମି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ନାମରେ କରିବା ପାଇଁ ତହସିଲ ଅଫିସରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ବୃଦ୍ଧା,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି କାରଣ,କଣ କହୁଛନ୍ତି ବୃଦ୍ଧା?

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନାମରେ ନିଜର ଜମି କରିବାକୁ ଜଣେ ଇଚ୍ଛା ରଖିଥିବା ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଭିଡିଓରେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ଜଣକୁ କହିବାର ଦେଖାଯାଉଛିଯେ, ସେ ଭଲ କାମ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ୧୨ଟି ବଡ ଜମି ଦେବେ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ୮୫ବର୍ଷୀୟ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କ ନାମ ବିଟ୍ଟନ ଦେବୀ ଅଟେ। ସେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମେନପୁରୀରେ ରୁହନ୍ତି। ଆଜି ବଟ୍ଟନ ଦେବୀ ମେନପୁରୀ ତହସିଲରେ ଅଧିବକ୍ତା କୃଷ୍ଣ ପ୍ରତାପ ସିଂଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ବିଟ୍ଟନ ଦେବୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରି କହିଛନ୍ତିଯେ, ସେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ବିଟ୍ଟନ ଦେବୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି ଏବଂ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଓ ବୋହୂ ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳ। ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଭଲ ଭାବରେ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ। ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ପେନସନରେ ସେ ବଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

Google

ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ବିଟ୍ଟନ ଦେବୀ କହିଛନ୍ତିଯେ, ପିଏମ ମୋଦୀ ତାଙ୍କୁ ପେନସନ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ପୁଅମାନେ ତାଙ୍କୁ ମାରପିଟ କରୁଛନ୍ତି। ପିଏମ ମୋଦୀ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କ’ଣ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ପଚରାଯିବାରୁ ସେ ଉତ୍ତର ଦେଇ କହିଛନ୍ତି,”ମୋଦୀ ମୋତେ ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ମୋତେ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ପେନସନ୍ ଦିଅନ୍ତି। ତେଣୁ ମୁଁ ମୋର ୧୨ଟି ବଡ ବଡ ଜମି ମୋଦୀଜୀଙ୍କୁ ଦେବି।”

ବିଟ୍ଟନ ଦେବୀ ତାଙ୍କ ଦୁଃଖ ବାଣ୍ଟି କହିଛନ୍ତିଯେ, ତାଙ୍କର ତିନି ପୁଅ, ସାତ ନାତି ଏବଂ ତିନି ନାତୁଣୀ ଅଛନ୍ତି। ତଥାପି ସେମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ବିଟ୍ଟନ ଦେବୀଙ୍କ ପାଇଁ କେହି ନଥିଲେ। ସେ କହିଲେକି ସେ ୧୦୦ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଅଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ସମସ୍ତ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚିଛନ୍ତି ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା ସେ ମରିଯାଇଥାନ୍ତେ। ତେବେ ମହିଳା ଜଣକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ନେଇ ବହୁତ ଖୁସି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବା ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି:-

ଗତ ମାସରେ ବିହାରର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ମୋଦୀ ସରକାର ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ଯୋଜନା ବିଷୟରେ କହୁଥିଲେ। ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ଜଣକଙ୍କୁ ପଚାରା ଯାଇଥିଲାକି, ସେ ଏନଡିଏ ପାଇଁ କ’ଣ କହିବେ? ସେତେବେଳେ ସେ ଅନେକ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଯାହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଥିଲା। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏକ ଅଭିଭାଷଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ନାମ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ। ଯାହା ସେ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଛପରା,ବିହାରରେ ଉଠାଇଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *