ନିଷ୍ଠୁର କିମ ଜୋଙ୍ଗଙ୍କ ଭୟଙ୍କର ଆଦେଶ, ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି ଚଳାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ଅନୁଯାୟୀ ଉତ୍ତର କୋରିଆର ନେତା କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ଅଜବପ୍ରକାରର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛନ୍ତି | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ସମୁଦ୍ରରେ ମାଛ ଧରିବା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ଏବଂ ରାଜଧାନୀ ପ୍ୟୋଙ୍ଗୟାଙ୍ଗରେ ଅତି କମରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି |

କିମ ସରକାର ବିଦେଶରେ କୂଟନୀତିଜ୍ଞମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ବି ପ୍ରକାରର ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟଦ୍ୱାରା ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହା ଆମେରିକାକୁ ଉତ୍ତେଜିତ କରିପାରେ | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କିମ ଆମେରିକାର ନୂତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବିଡେନଙ୍କ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ପାଇଁ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ନୂତନ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି | ଏହି ସୂଚନା ସେଠାରେ ସାଂସଦମାନଙ୍କ ଜାତୀୟ ଶାନ୍ତି ସେବା ଦ୍ୱାରା ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ହିଁ ଦିଆଯାଇଥିଲା |

Google

ସାଂସଦମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ, ହା-କେ-କୁଙ୍ଗ ଏନଆଇଏସର ଆଗରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିମ “ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ରୋଧ” ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମହାମାରୀ ତଥା ଏହାର ଆର୍ଥିକ ପ୍ରଭାବ ଉପରେ ” ତର୍କହୀନ ଉପାୟ” କରୁଛନ୍ତି | କୁଙ୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏନଆଇଏସ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ କହିଛି ଯେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ଗତ ମାସରେ ଯୋଗଦାନ ଏକ ହାଇ ପ୍ରୋଫାଇଲ ମନି ଚେଞ୍ଜରକୁ ବିନିମୟ ମୂଲ୍ୟରେ ହ୍ରାସ କରିବାପାଇଁ ଦାୟୀ କରିଛି |

ସେ ଏନଆଇଏସ ଆଗରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତର କୋରିଆରେ ଅଗଷ୍ଟରେ ବିଦେଶରୁ ଅଣାଯାଇଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ କରିବା ଭଳି ସରକାରୀ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବାପାଇଁ ଜଣେ ପ୍ରମୁଖ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା | ସେହିପରି ଦଣ୍ଡିତ ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ପରିଚୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ |

Google

ଏନଆଇଏସ ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ସମୁଦ୍ରରେ ମାଛ ଧରିବା ଏବଂ ଲୁଣ ଉତ୍ପାଦନ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛି ଯେମିତିକି ସମୁଦ୍ର ଜଳକୁ ଭାଇରସ ଦ୍ୱାରା ସଂକ୍ରମିତ ହେବାରୁ ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ | ଏନଆଇଏସ କହିଛି ଯେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ଅତି କମରେ ଏକ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ହ୍ୟାକିଂର ଅସଫଳ ଚେଷ୍ଟା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା, ଯାହା କରୋନା ଭାଇରସ ଟିକା ବିକଶିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା | ଉତ୍ତର କୋରିଆ କହିଛି ଯେ ତାକୁ ନିଜ ଧରଣୀ ଉପରେ ଗୋଟିଏ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସ କେସ ମିଳିନାହିଁ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *