ଏହି ସୁନ୍ଦର ମହିଳାଙ୍କ ସନ୍ଧାନରେ ୫ ମାସ ଧରି ଲାଗିଛନ୍ତି ପୋଲିସ୍, ଲାଗିଛି ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ନାମରେ ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ମାମଲା ବିଷୟରେ

ବହୁତ ମାସରୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ପୋଲିସ ଅସ୍ମିତା ନାମକ ଜଣକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି। କିନ୍ତୁ ଯେତେ ଯାଏ ପୋଲିସମାନେ ତାଙ୍କୁ ଖୋଜି ପାରିନାହାନ୍ତି। ଆଗରାର ଫତେହାବାଦ ଅଞ୍ଚଳର ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଏକ୍ସପ୍ରେସୱେରେ ଧରାଯାଇଥିବା କୋଖ ସୌଦାଗର ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ନେତା ଅସ୍ମିତାଙ୍କୁ ଖୋଜିବାରେ ପୋଲିସ ପାଞ୍ଚ ମାସ ଧରି ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି ଚତୁର ମହିଳାଙ୍କୁ ଏବେ ଯାଏ ପୋଲିସର ଜାଲରେ ଆସି ପାରିନାହାଁନ୍ତି।

ଅସ୍ମିତା ଉପରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ସୌଦା କରିବାର ଆରୋପ ଅଛି।ଏହି ମାମଲା ଉପରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ବହୁତ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ନେତା ଅସ୍ମିତା ଫେରାର ହୋଇ ଅଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛିଯେ, ଅସ୍ମିତା ବର୍ତ୍ତମାନ ନେପାଳରେ ଅଛନ୍ତି ଓ ପୋଲିସ ବିନା ମଞ୍ଜୁରୀରେ ନେପାଳ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ।ଏହି ମାମଲାରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଇ, ସିଓ ଫତେହାବାଦ ଏହା କହିଛନ୍ତିକି, ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରୁ ଅନୁମତି ନେବା ପରେ ପୋଲିସ ଦଳକୁ ନେପାଳ ପଠାଯିବ।

Google

ସମଗ୍ର ଘଟଣାଟି କ’ଣ:-

ଫତେହାବାଦ ଥାନା ଜୁନ ୧୯ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଏକ୍ସପ୍ରେସୱେରେ ପୋଲିସ ଦୁଇଟି ଗାଡି ଅଟକାଇଥିଲା। ଏହି ଗାଡ଼ିରେ ଯାଉଥିବା ୫ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା।ଏମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୩ ଜଣ ପିଲାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପିଲା ମାନଙ୍କୁ ନେପାଳ ନେଇ ଯାଉଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କଲା, ସେତେବେଳେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲାଯେ ଏହି ଲୋକମାନେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଏସବୁ ଉପରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଜେଲକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛି।

Google

ପଚରାଉଚରାରେ ଫରିଦାବାଦରେ ରହୁଥିବା ଆରୋପୀ ନିଲମ ନେପାଳରେ ଥିବା ଅସ୍ମିତାର ନାମ ନେଇଥିଲେ ଓ କହିଲେକି ସେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଚଲାଉଛନ୍ତି। ଅସ୍ମିତା ହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସୈାଦା କରନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପଚରାଉଚରାର ଆଧାରରୁ ଆଗ୍ରା ପୋଲିସ ଆନନ୍ଦ ରାହୁଲ ସରସ୍ୱତଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଯିଏ ନୋଏଡାର ଡ଼. ବିଷ୍ଣୁକାନ୍ତଙ୍କ ନାମ କହିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଡ଼. ବିଷ୍ଣୁକାନ୍ତଙ୍କୁ ବାଙ୍ଗାଲୋରରୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ। ମୋଟ ୯ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜେଲକୁ ପଠାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଚାର୍ଜସିଟ ଲଗେଇଛି। କିନ୍ତୁ ଅସ୍ମିତାଙ୍କର କିଛି ଠିକଣା ଜଣା ପଡିନାହିଁ।

Google

ପୋଲିସ ଅସ୍ମିତାଙ୍କ ସନ୍ଧାନରେ ନେପାଳ ଯିବାକୁ ଚାହିଁଲେ ଓ ପୋଲିସକୁ କେବଳ ମଞ୍ଜୁରୀର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା। ପୋଲିସକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସ୍ମିତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କୌଣସି ତଥ୍ୟ ମିଳିନାହିଁ। ଓ ପୋଲିସକୁ ମଧ୍ୟ ଜଣା ପଡିନାହିଁକି ଅସ୍ମିତା ନେପାଳରେ କେଉଁଠି ରୁହନ୍ତି? ତାଙ୍କର ହସ୍ପିଟାଲ କେଉଁ ନାମରେ ଅଛି? ସିଓ ଫତେହାବାଦ ବିଏସ ବୀର କୁମାର କହିଛନ୍ତିଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ନେପାଳର ଅସ୍ମିତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି। ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇପାରି ନାହିଁ। ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଅନୁମତି ମିଳିବ। ଏହା ପରେ ଦଳକୁ ନେପାଳ ପଠାଯିବ।

Google

ଆୟ କଲେ ବହୁତ ପଇସା:-

କୋଖର ସୌଦାଗର ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ଡ଼. ବିଶ୍ନୁକାନ୍ତ ପୋଲିସକୁ ପଚରାଉଚରାରେ କହିଲେକି ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ଭାରତରେ ସେରେଗେସି ପାଖରେ ରୋକିବେ। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ବିଦେଶକୁ ସେରେଗେସି ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ସେ ଚାରି ବର୍ଷରେ ଅଧିକ ଥର ବିଦେଶ ଯାଇଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଆୟ ହୋଇଛି। ବିଶ୍ନୁକାନ୍ତ ବହୁତ ପଇସା ଆୟ କରିଛନ୍ତି। ନୋଏଡାରେ ସେ ଏକ ଫ୍ଲାଟ କିଣିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କର୍ଣାଟକରେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ ଚେକ କରିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *