ଋଣ ଓ ପଇସାର ଆବଶ୍ୟକତା ଯୋଗୁଁ ହୋଇଗଲେ ଅପହରଣକାରୀ,ନିଜ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ କଲେ ଅପହରଣ,୫୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କଲେ ଦାବି,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ରାଜସ୍ଥାନର ଧୋଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର ସରମଥୁରା ଷ୍ଟେସନର ଜଣେ ପୋଲିସ ୯ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟେ ପିଲାଟିର ଅପହରଣ କରୁଥିବା ୫ଜଣ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଜଣାପଡିଥିଲା​​ଯେ, ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବା ଏବଂ ଅର୍ଥର ଆବଶ୍ୟକତା ପାଇଁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ପିଲାକୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିଲା।

ଏହି ଅପହରଣ ମାମଲାରେ ଅପହରଣ ହୋଇଥିବା ବାଳକ ସୁଖଦେବ ବନସଲଙ୍କ ଦୂର ସମ୍ପର୍କରେ ଥିବା ଭାଇ ତାଙ୍କର ଚାରିଜଣ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ଏହି ଅପହରଣ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ମାମଲାର ନିରନ୍ତର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ ମୋବାଇଲର ଲୋକେସନ ଉପରେ ଆଧାର କରି ନମ୍ବର ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସବୁ ୫ଜଣ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରା ଯାଇଥିଲା।

Google

ସମସ୍ୟା ଏହାଥିଲାଯେ, ୧୮ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୦ରେ ସରମଥୁରା ସହରରେ ଏଗାର ବର୍ଷର ସୁଖଦେବ ଉର୍ଫ କାହ୍ନା ବନସଲ ପୁଅ ଜଗଦୀଶ ବନସଲଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିଥିଲେ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପିଲାଟିର ବାପାଙ୍କୁ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କର କଲ ଆସିଥିଲା ଓ ୫୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ। ଏହା ଶୁଣିବା ପରେ ଗରିବ ବାପାଙ୍କର ହୋସ ଉଡ଼ି ଯାଇଥିଲା।

ପୀଡ଼ିତା ଏହି ଘଟଣାଟିର ଖରବ ପାଇଁ ପୋଲିସଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ଓ ୧୯ନଭେମ୍ବରରେ ପିଲାକୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ନୁରବାଦ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଧରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଅପହରଣକାରୀମାନେ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ।

Google

ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କେସର ସିଂ ଶେଖୱାତ କହିଛନ୍ତିଯେ ନଭେମ୍ବର ୧୮ରେ ଅପହରଣ ହୋଇଥିବା ବାଳକକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସରମଥୁରା ସହରରୁ ପୋଲିସ ଅପହରଣ କରି ନେଇଛନ୍ତି। ସେବେଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ପୋଲିସ ଦଳ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ଖୋଜିବାରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ଭାବରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ। ସାଇବର ଦଳର ଇନପୁଟ ଏବଂ ସରମଥୁରା ପୋଲିସର କ୍ରମାଗତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତି ବିକାଶରେ ଗୋୟଲଙ୍କ ନାମ ଆସିଥିଲା, ଯାହା ଦୂର ସମ୍ପର୍କରେ ରହୁଥିବା ପୀଡିତାଙ୍କ ବାଳକଙ୍କ ପରି ମନେ ହେଉଥିଲା। ସନ୍ଦେହ ଆଧାରରେ ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ଚାରିଜଣ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ପୋଲିସ ସମସ୍ତ ପାଞ୍ଚଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ସେମାନଙ୍କୁ ତୀବ୍ର ଭାବରେ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ, ସମସ୍ତ ଅପହରଣକାରୀ ସେମାନଙ୍କ ଅପରାଧ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ।

Google

ଅପହରଣକର୍ତ୍ତା ଏହି ଘଟଣାକୁ ପରିଣାମ ଦେବାର ଯୋଜନା ନଭେମ୍ବରରେ କରିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ଅପହରଣକର୍ତ୍ତା ବିକାଶ ଗୋୟଲ ନିଜର ସାଥୀମାନଙ୍କ ସହ ନିଜର ଜନ୍ମଦିନ ମନାଇବା ପାଇଁ ସରମଥୁରା ଆସିଥିଲେ ଓ ଋଣ ଓ ପଇସାର ଆବଶ୍ୟକତା କାରଣରୁ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଘଟଣାକୁ ପରିଣାମ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସ୍ଵୀକାର କରିଲେ। ଯାହାପରେ ପୋଲିସ ସମସ୍ତ ଅପହରଣକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ପଚରାଉଚୁରା କରିଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *