ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନାମ ଭାରତ : ଶେଷରେ ପାଟି ଖୋଲିଲେ କୋହଲି,କଣ ପାଇଁ ଟିମ୍ ସହ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆସିଲେ ନାହିଁ ?

ଭାରତୀୟ କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି ଗୁରୁବାରଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଆଘାତକୁ ନେଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ରହିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଆଘାତର ଅବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ନାହିଁ | ଏହାସହିତ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଜଣାନାହିଁ ଯେ ବାକି ଟିମ ସହିତ ରୋହିତ କାହିଁକି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଆସିନାହାଁନ୍ତି |

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବିପକ୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରୁ ପୂର୍ବରୁ ମିଡ଼ିଆର ଜବାବ ଦେଇ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମାସର ଆରମ୍ଭରେ ହୋଇଥିବା ଚୟନ କମିଟିର ବୈଠକଠାରୁ ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତଙ୍କୁ ଅନୁପଲବ୍ଧ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା |

Google

କୋହଲି କହିଛନ୍ତି, ‘ଚୟନ ସମିତି ବୈଠକ ପୂର୍ବରୁ ଆମକୁ ଏକ ଇ-ମେଲ ମିଳିଥିଲା ଯେ ସେ ଉପଲବ୍ଧ ନାହାନ୍ତି | ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ ସମୟରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା | ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଆଘାତ ସହ ଜଡିତ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ସେ ବୁଝିଯାଇଛନ୍ତି ଓ ସେ ଅନୁପଲବ୍ଧ ରହିବେ’ |

କୋହଲି କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ପରେ ସେ (ରୋହିତ) ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଭାବିଥିଲୁ ଯେ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବା ଫ୍ଲାଇଟରେ ଥିବେ ଏବଂ ଆମକୁ କୌଣସି ସୂଚନା ନଥିଲା ଯେ ସେ କାହିଁକି ଆମ ସହ ଯାତ୍ରା କରୁନାହାଁନ୍ତି | କୌଣସି ସୂଚନା ନଥିଲା | ଆମେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛୁ’ |

ଗୋଡର ମାଂସପେଶୀରେ ଆଘାତ ପାଇଥିବା ରୋହିତ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ରେ ପୁନର୍ବାସ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ ଫିଟନେସ ହାସଲ କରିବାକୁ ତିନି ସପ୍ତାହ ସମୟ ଲାଗିବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଡିସେମ୍ବର ୧୧ତାରିଖରେ ରୋହିତଙ୍କ ଫିଟନେସ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ |

Google

ବିରାଟ କହିଛନ୍ତି, ‘ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା ଏଠାରେ ରିହାବ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମେ ତାଙ୍କ ଆଘାତରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ଜାଣିଛୁ | ଆମକୁ ଏହି କଥା ଜଣାଅଛି ଯେ ସେ ଫିଟ ହେବା ବାଟରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାଦ୍ୱାରା ସିରିଜ ଖେଳିବାକୁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ସମୟ ହେବ |

ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହି କଥା ଇଶାନ୍ତ ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କ ସହ ଘଟିଥାନ୍ତା ଏବଂ ସେମାନେ ଫିଟ ହେବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥାନ୍ତେ | ଏହା ସେମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ସିରିଜ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବ | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସିରିଜକୁ ନେଇ କିଛି ଅଧିକ ହିଁ ଅନିଶ୍ଚିତତା ରହିଛି ଯେ ସେମାନେ ଏଥିରେ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କି ନାହିଁ | ଏଥିରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କୁ ଫିଟନେସ ହାସଲ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାନ୍ତା | ଏହାସହିତ ସାହାଙ୍କ ପରି ସେ ଟିମର ସାଥିରେ ରୁହନ୍ତେ ଏବଂ ଫିଟନେସ ହାସଲ କରିଥାନ୍ତେ |

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *